han Krimi

V dvoch pohostinstvách v Trnavskom kraji "nalievali" aj počas lockdownu: Trest ich neminul!

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave informovalo, že počas kontrolovania dodržiavania pandemických opatrení boli zistené dve tajne otvorené prevádzky.

Ilustračný obrázok k článku V dvoch pohostinstvách v Trnavskom kraji "nalievali" aj počas lockdownu: Trest ich neminul!
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

O oboch prípadoch sa zmienila polícia na sociálnej sieti.

Prvý prípad

Ten riešili policajti vo Veľkom Mederi. Na základe podnetu regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) išli skontrolovať miestne pohostinstvo. „Po pár minútach videli vychádzať muža cez bočnú bránu. Pri kontrole sa muž priznal, že bol v danej krčme a popíjal tam alkohol,“ uviedla polícia. Ako doplnila, neskôr z brány vyšli ďalší dvaja muži. Oboch policajti zastavili a skontrolovali.

„Prvý tvrdil, že tam vypil čaj, pri dychovej skúške však nafúkal viac ako 1,3 promile alkoholu. Druhý vraj opravoval záchod, následne priznal, že si dal aj pivo. Dovnútra ich pustila miestna čašníčka,“ informovala polícia.

Previnilcom hliadka za porušenie zákazu vychádzania uložila blokovú pokutu, ktorú zaplatili na mieste. Porušenie opatrení zo strany pohostinstva policajti postúpili na RÚVZ.

Druhý prípad

Podobný prípad riešili policajti v ďalšej obci pri Dunajskej Strede. „Hliadka pri preverovaní oznámenia zistila, že sa v miestnom pohostinstve nachádzajú štyri osoby. Okrem majiteľa a jeho syna tam popíjali aj dvaja muži, ktorí sa v krčme zdržiavali bezdôvodne. Policajti im za to uložili blokovú pokutu. Majiteľ sa za porušenie zákazu otvorenia prevádzky bude zodpovedať príslušnému RÚVZ,“ doplnila polícia.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj naDnes24, Facebooku a Instagrame.

Aj toto vás môže zaujať:

V DVOCH KRČMÁCH SA NALIEVALO NA „TAJŇÁŠA“ ĽUDIA TO VIDIA, ĽUDIA NÁM POVEDIA... 👀 Policajti kontrolovali dodržiavanie...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Tuesday, March 16, 2021
Zdroj: trnava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM