Júlia Vargová Správy

V Kamennom mlyne si v týchto dňoch nezaplávate: Kúpalisko vypúšťajú

V pondelok 8. júla sa začalo vypúšťanie kúpaliska Kamenný mlyn v Trnave. V areáli si nezaplávate, ihriská a atrakcie sú však zdarma prístupné.

Ilustračný obrázok k článku V Kamennom mlyne si v týchto dňoch nezaplávate: Kúpalisko vypúšťajú
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Informáciu prinieslo na svojom webe Mesto Trnava, Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava. Vypúšťanie kúpaliska začalo druhý júlový pondelok, 8. júla.

„Kamenný mlyn je prírodné kúpalisko. Z hygienických dôvodov je potrebné vodu v prírodných kúpaliskách niekoľkokrát za sezónu vypustiť a zrealizovať dezinfekciu bazéna, najmä v období nepriaznivého počasia,“ ozrejmuje potrebu údržby mesto.

Počasie je v týchto dňoch na výmenu vody a čistenie bazéna ako stvorené. Koľko vypustenie, čistenie a opätovné napustenie potrvá zatiaľ nie je známe. „O opätovnom úplnom napustení a sprístupnení kúpaliska budeme verejnosť včas informovať,“ uvádza mesto.

Pre tých, ktorí by sa napriek nepriazni počasia chceli počas najbližších dní vybrať k vode, je tu kúpalisko Castiglione na Družbe.

Areál Kamenného mlyna má však aj napriek vypustenému bazénu čo ponúknuť. K dispozícii je plážový volejbal, biliard, stolný tenis a iné voľnočasové aktivity. Dobrou správou je, že až do úplného napustenia kúpaliska sa nebude vyberať vstupné.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie