V Trnave až šestnásť hráčok prvej stovky: Titul bude na antuke obhajovať Schmiedlová

Na začiatku mája bude Trnava opäť žiť tenisom, čaká ju ženský antukový turnaj ITF. Titul bude obhajovať slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.

Dominika Handzušová
Ilustračný obrázok k článku V Trnave až šestnásť hráčok prvej stovky: Titul bude na antuke obhajovať Schmiedlová
Zdroj: Dnes24.sk

Víťazka podujatia WTA v Katoviciach by mala byť nasadenou jednotkou. Na EMPIRE Slovak Open (dotácia 100 000 USD) sa prihlásilo až 16 hráčok, ktoré figurujú v prvej svetovej stovke.

Teší sa na domáce publikum

„Siedmy ročník prinesie nielen zvýšenú dotáciu pre hráčky, ale i viac bodov do rebríčka WTA. Víťazka získa 140 bodov, finalistka 85. Minuloročné víťazstvo bolo zlomové pre Karolínu Schmiedlovú. Vo finále zdolala Barboru Záhlavovú-Strýcovú 6:4, 6:2," povedal pre oficiálnu stránku generálny manažér turnaja i klubu Oto Majba.

Schmiedlová sa teší, že sa opäť predstaví pred domácim publikom. „Minuloročný triumf mi nepochybne veľmi pomohol. Na kurte som sa potom cítila oveľa sebavedomejšie. A vďaka bodom, ktoré som získala v Trnave, opadol zo mňa tlak z obhajovania v Paríži," povedala zverenka trénera Milana Martinca. Vo víkendovom barážovom zápase o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie proti Švédsku bude na antuke v bratislavskom NTC prvýkrát v úlohe slovenskej jednotky.

Na koho sa môžeme tešiť?

V Trnavé nebude chýbať ani jej kolegyňa z fedcupového družstva Jana Čepelová. Na EMPIRE Slovak Open príde po prvý raz Klára Koukalová (33), bývalá svetová dvadsiatka a 15-násobná česká fedcupová reprezentantka. Z Čiech zavíta na trnavské podujatie aj Denisa Allertová (22), 93. hráčka rebríčka WTA a semifinalistka minuloročného WTA turnaja v Luxemburgu.

Pridá sa aj jej krajanka Tereza Smitková (59. v rebríčku WTA), ktorá minulý rok zaujala postupom z kvalifikácie do osemfinále prestížneho Wimbledonu. Medzi prihlásenými figurujú aj Belgičanky Kirsten Flipkensová, Alison Van Uytvancková, Yanina Wickmayerová a An-Sophie Mestachová. Dobre známym menom pre slovenských fanúšikov je aj Srbka Aleksandra Kruničová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame