LULA Správy

V Trnave by mala pribudnúť nová materská škola: Takto by mohla vyzerať

Na materskú školu chce mesto prerobiť budovu bývalej internátnej školy na Spojnej ulici. Náklady by sa mali vyšplhať na 1,54 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave by mala pribudnúť nová materská škola: Takto by mohla vyzerať
7
Galéria
Zdroj: facebook.com/brockatt

Mesto má hotovú projektovú dokumentáciu k projektu novej materskej školy na Spojenej ulici. Radnica pracuje na získaní stavebného povolenia. Informoval o tom primátor Trnavy Peter Bročka na sociálnej sieti.

Materská škola má vzniknúť rekonštrukciou bývalej internátnej školy. Mestu sa podarilo odkúpiť objekt aj pozemky bývalej internátnej školy od Slovenských elektrární.

„Jedná sa o objekt, ktorý je hmotovo a dispozične identický s našimi objektami materských škôl na T. Tekela a Spartakovskej,“ priblížil primátor Peter Bročka.

Pät tried

Zo zrekonštruovanej budovy by mala vzniknúť 5-triedna materská škola. „Pozostáva z troch pavilónov, kde budú triedy a jedného hospodárskeho pavilónu (kuchyňa so zázemím, jedáleň a kotolňa),“ uvádza primátor.

Objekt má byť kompletne zateplený. Zrekonštruované majú byť všetky vnútorné priestory a areál bude mať podľa primátora nové detské ihrisko pre potreby materskej školy. Obnovou by malo prejsť aj oplotenie, spevnené plochy a zeleň v celom areáli.

Náklady na projekt

„V rámci vodozádržných opatrení bude dažďová voda odvádzaná systémom vsakovacích vrtov späť do pôdy, čomu pomôžu aj strechy s vegetačnou vrstvou,“ prezradil Peter Bročka na sociálnej sieti.

Podľa projektovej dokumentácie sa majú náklady vyšplhať na 1,54 milióna eur.

V galérii si pozrite vizualizácie novej materskej školy!

V Trnave by mala pribudnúť nová materská škola: Takto by mohla vyzerať
7
Galéria
Zdroj: facebook.com/brockatt
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie