Správy

V Trnave hľadajú RIADITEĽOV dvoch základných škôl: Aký ponúkajú PLAT?

Ak sa obzeráte po novej práci a nevadí vám poriadna výzva, možno ste na správnej adrese. V Trnave potrebujú obsadiť dve riaditeľské pozície.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave hľadajú RIADITEĽOV dvoch základných škôl: Aký ponúkajú PLAT?
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Mesto Trnava na svojom webe zverejnilo dve výberové konania. V jednom prípade hľadajú riaditeľa pre ZŠ na Spartakovskej ulici, v druhom pre ZŠ na Atómovej ulici.

V oboch prípadoch hľadajú riaditeľa na päťročné funkčné obdobie. Na Spartakovskej je nástup do funkcie 16. mája, na Atómovej 24. mája.

Základné predpoklady

Uchádzač by mal mať najmenej päť rokov pedagogickej činnosti a podmienkou je aj „absolvovanie minimálne základného modulu funkčného vzdelávania pred začiatkom výkonu funkcie riaditeľa (nevyžaduje sa v prípade získania najmenej vysokoškolského vzdelania prvého stupňa v študijnom programe zameranom na manažment výchovy a vzdelávania).“

V oboch prípadoch treba predložiť písomný návrh koncepcie rozvoja školy. Samozrejmosťou je bezúhonnosť, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, zdravotná spôsobilosť a aktívne ovládanie štátneho jazyka.

Prečítajte si tiež

Aká ponúkajú plat?

Medzi ďalšie požiadavky patria riadiace a organizačné schopnosti, znalosť legislatívy v oblasti školstva a samosprávy, komunikačné zručnosti na úrovni vedúceho zamestnanca a iné.

Uchádzač by mal ovládať prácu s PC a mal by byť flexibilný, zodpovedný a so schopnosťou pracovať samostatne.

V oboch prípadoch treba žiadosti spolu s potrebnými dokumentami doručiť do 28. februára. A aký je ponúkaný plat? „V zmysle zákona č.553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Funkčný plat bude stanovený podľa dosiahnutého vzdelania, odpracovaných rokov a plnenia pracovných úloh, od 1 131,50 eur,“ píše radnica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM