Dnes24.sk Správy

V Trnave postavia najväčšie letisko v strednej Európe! Dostane meno po Igorovi Matovičovi?

Slovensko doteraz nemalo veľké letisko, no to sa zmení. Pri Trnave má totiž vyrásť za niekoľko miliárd eur veľkokapacitné letisko, ktoré bude novým dopravným uzlom strednej Európy.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave postavia najväčšie letisko v strednej Európe! Dostane meno po Igorovi Matovičovi?
Zdroj: TASR/DPA

Jedna z najväčších investícií v dejinách Slovenska bude síce drahým špásom, ale moderné letisko s niekoľkými terminálmi schopné prepraviť ročne milióny ľudí, bude skvelou vizitkou krajiny.

Prečo práve Trnava?

Lokalita pri Trnave zohrala významnú úlohu pri rozhodovaní investorov. Rozhodla malá vzdialenosť od hlavného mesta Bratislavy, necelých 50 kilometrov, rovnako aj hraníc s Maďarskom, Rakúskom a Českom. Nitra leží len 47 km, Piešťany 37 km, Senica 42 km a Galanta s Modrou len po 25 km!

Rovnako je Trnava železničným uzlom slovenských miest na smer Bratislava a Žilina a dokonca aj na Kúty a Sereď.

Veľkým plusom je aj rovinatý terén v okolí mesta, čo vyhovuje pri pristávaní lietadiel a teplé a suché podnebie s miernejšími zimami.

Názov letiska

Oficiálne meno letiska je ešte stále otvorené, no podmienkou je, aby sa jednalo o rodáka z Trnavy. No a tu nastáva problém. Tým najznámejším, a to na celom svete je bývalý premiér a súčasný minister financií Igor Matovič…

Žiaľ, musíme vás sklamať, no táto správa bola uverejnená dnes, čiže 1. apríla 2021, z čoho vyplýva, že to bol taký menší prvoaprílový žart. Ak sme vás nachytali, či vám zdvihli „žlč“, nemajte nám to za zlé. Niekedy si treba spraviť „srandu“.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si aj toto:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM