Júlia Vargová Kultúra Rôzne

V Trnave to bude žiť aj počas sviatkov pokoja: Čaká nás niekoľko strašidelných akcií

Pripravili sme si pre vás výber zaujímavých podujatí, ktoré si v Malom Ríme môžete užiť na prelome októbra a novembra.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave to bude žiť aj počas sviatkov pokoja: Čaká nás niekoľko strašidelných akcií
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

O pohrebných zvykoch, pochovávaní a upíroch

V utorok 29. októbra o 18:00 v Malom Berlíne

Kto sa nazýval nemŕtvy a ako sa ním človek stal? Aké protivampirické opatrenia robili naši predkovia? Ďalšia z prednášok etnologičky a historičky Kataríny Nádaskej, kde sa dozviete viac o pohrebných zvykoch, pochovávaní a upíroch

Pevné, tekuté, ľahké II.

Do 20. novembra v Synagóge – Centre súčasného umenia

Site-specific inštalácia trnavskej umelkyne Marty Matejkovej Vjatrákovej pozostáva zo šiestich sklenených tabúľ s abstraktnou maľbou a videa, ktoré predstavuje a približuje proces tvorby so špecifickou maliarskou technikou na skle.

Autorka predstaví aj výber z najnovšej tvorby v podobe súboru „sladkých“ malieb. Tie sú tvorené cukrom na sklenených tabuľkách a vychádzajú z pozorovania javov v prírode a vo svojom okolí.

Halloween Night

Vo štvrtok 31. októbra od 19:00 v Heroes Aréne Trnava

Najstrašidelnejšia noc v roku sa neúprosne blíži a Heroes tím láka na DJ-a, ktorého vyvrhlo samo peklo, tanec smrti s najkrutejšími monštrami, súťaž o naj kostým, špeciálne akcie na hry či pravú halloweenskú výzdobu.

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany

V stredu 30. októbra o 17:30 na Mestskom zimnom štadióne v Trnave

V 16. kole Slovenskej hokejovej ligy 2019/2020 sa stretnú Trnavskí Gladiátori s hokejovým klubom z Topoľčian.

Diskusia: Dlh novembru

V stredu 30. októbra 2019 o 18:00 v Aule Pazmaneum, Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce, Univerzitné námestie 1, Trnava

Snahou je priniesť čo najkomplexnejší pohľad na November s hľadaním odpovedí na sériu otázok. Čo táto zmena predstavovala pre krajinu, pre ľudí, ako sme s ňou naložili a ako z nej dokážeme alebo nedokážeme ťažiť.

V Trnave budú hlavnými diskutujúcimi hosťami: Zuzana Šajgalíková – riaditeľka divadla Jána Palárika v Trnave, Vladimír Oktavec (priamy aktér udalostí z novembra 1989) a Peter Jašek (historik z Ústavu pamäti národa). Moderátormi budú: Michal Havran (spisovateľ), Martin Pekár (historik).

12. Tirnavia Ice Cup

Od štvrtka 31. októbra do nedele 3. novembra, Mestský zimný štadión Trnava

Mestský zimný štadión Trnava sa stane dejiskom medzinárodnej krasokorčuliarskej súťaže.

Akadémia Trnavského Cechu: Sales

Vo štvrtok 31. októbra o 16:00 na Nádvorí – Coworkng

Inovačné štúdio kiuub a reklamná agentúra Echo pre vás v spolupráci s Mestom Trnava a Nádvorie Coworking prináša minisériu workshopov o service designe, marketingu a reklame, ktoré vám pomôžu budovať úspešné podnikanie.

Rado Hankovský na treťom seminári priblíži spôsoby, ako nájsť a osloviť nových zákazníkov, a v praxi si s ním tiež vyskúšate, ako úspešne zvládnuť sales stretnutie.

Predvianočná nočná mora na hrade Červený Kameň

V piatok 1. novembra a v sobotu 2. novembra od 10:00 do 17:00 na na hrade Červený Kameň

SNM-Múzeum Červený Kameň pozýva na netradičné scénické prehliadky. Tentokrát vyrozpráva príbeh o ukradnutých Vianociach.

Predvianočná nočná mora na hrade Červený Kameň je originálnou divadelnou adaptáciou jedného z najobľúbenejších príbehov o svete mŕtvych od svetoznámeho tvorcu Tima Burtona. Začiatok prehliadky je každú celú hodinu.

Belluš 120

Do 11. novembra na Nádvorí

V septembri sme si pripomenuli 120. výročie narodenia jedného z najvýznamnejších architektov 20. storočia – Emila Belluša. Pri tejto príležitosti občianske združenie Malý Berlín organizuje výstavu pod názvom Belluš 120.

Emil Belluš je považovaný za zakladateľa modernej architektúry na Slovensku. Jeho najvýznamnejšími stavbami pre mesto Trnava sú Plnoautomatický mlyn NUPOD a Vodojem.

Halloweenske kino: Také krásne šaty

Vo štvrtok 31. októbra o 20:00 v Malom Berlíne

Strašidelná historka o prekliatych šatách, ktoré putujú od človeka k človeku s ničivými dôsledkami.

TAKÉ KRÁSNE ŠATY (In Fabric) – Peter Strickland / UK / 2019 / 118 min / ČT / 3 €, FK 2 €

Foto: Ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Nechajte sa zlákať upútavkou na film Také krásne šaty, ktorý si budete môcť pozrieť vo štvrtok 31. októbra o 20:00 v Halloweenskom kine v Malom Berlíne.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie