Správy

V Trnave zrevitalizujú ďalšie vnútrobloky: Pribudne mobiliár aj parkovacie miesta

Začali sa práce na revitalizácii dvorov č. 3 a 4 na Hospodárskej ulici. Obyvatelia sa môžu tešiť na krajšie verejné priestory aj ihrisko s workoutovými prvkami.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave zrevitalizujú ďalšie vnútrobloky: Pribudne mobiliár aj parkovacie miesta
7
Galéria
Zdroj: Mesto Trnava

Mesto Trnava rozbieha práce na revitalizácii dvorov č. 3 a 4 na Hospodárskej ulici. Práce nadväzujú na minuloročnú revitalizáciu dvorov č. 1 a 2, informovala radnica.

Celkové náklady na komplexnú obnovu verejných priestranstiev v časti Trnava – Stred odhaduje radnica na dva až tri milióny eur. Náklady na revitalizáciu dvora č. 3 sú odhadované na 125 597 eur, náklady na revitalizáciu dvora č. 4 sú 233 144 eur.

Prečítajte si tiež

Stavebné práce

Vnútrobloky získajú nové povrchy komunikácií, chodníkov a parkovísk, doplnia sa parkovacie miesta, mobiliár a upraví sa zeleň. Stavebné práce zahŕňajú aj rekonštrukciu verejného osvetlenia a prípravu na kamerový systém pre väčšiu bezpečnosť obyvateľov.

Na dvore č. 3 pribudne ihrisko s workoutovými prvkami, na dvore č. 4 prvky na dynamické posilňovanie celého tela. Cieľom je vytvoriť ucelený priestor na oddychovo-spoločenské aktivity rezidentov všetkých vekových kategórií s rôznymi záujmami a potrebami, uviedla radnica.

Uzatváranie dvorov

Práce budú realizované postupne, parkoviská vo dvoroch nebudú uzavreté súčasne. Najskôr bude uzavretý pre parkovanie dvor č. 3, po vybudovaní nových parkovacích miest bude uzavretý dvor č. 4. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je 31. október tohto roka.

Nová podoba dvorov vychádza z participatívneho plánovania v roku 2017. Obyvatelia mali možnosť vyjadriť svoje pripomienky prostredníctvom dotazníkov i na verejných stretnutiach. Výsledky prieskumu verejnej mienky mesto zapracovalo do podkladov architektonickej súťaže.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Mesto pokračuje v revitalizácii vnútroblokov na Hospodárskej ulici
7
Galéria
Zdroj: Mesto Trnava
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM