Rastislav Búgel Futbal

Futbalisti slovenského klubu FC Spartak Trnava prehrali v piatok na novom Štadióne Antona Malatinského v prípravnom exhibičnom zápase s bývalým európskym šampiónom Olympique Marseille 0:1.

Ilustračný obrázok k článku Viac ako 9-tisíc ľudí si pozrelo parádny futbal: Spartak tesne podľahol Olympique Marseille

Domáci začali útočne a už v prvých troch minútach zahrávali tri rohové kopy, z ktorých ale nezapršalo. Hostia odpovedali v 9. minúte rýchlym protiútokom, no centrovanú loptu pri pravej žrdi minul Ocampos. V 15. minúte po centri Janečku ukázal pohotový zákrok brankár hostí Pelé, ktorý zneškodnil loptu pred nabiehajúcim Vojtušom. Diváci si zatlieskali v 24. minúte, keď Majtán strelou z voleja donútil hosťujúceho brankára boxovať loptu. O tri minúty sa Čonka zbavil dvoch protihráčov, no z jeho prihrávky Vojtuš mieril nad bránu. Krátko pred uplynutím polhodiny mal dobrú príležitosť Ocampos, ale jeho strelu stačil stopér Godál zblokovať. V 39. minúte zahrával priamy kop Vojtuš a jeho dobrú strelu pod brvno vytlačil Pelé na roh.

Hostia dosiahli v 41. minúte po rýchlom protiútoku gól zásluhou Nkoudoua, ktorý ale neplatil pre ofsajd.

V druhom polčase sa Majtán v 57. minúte uvoľnil v šestnástke, ale jeho pokus Pelé kryl. Presne po hodine hry zneškodnil brankár Kamenár dobrú šancu Nkoudoua. Jediný gól padol v 64. minúte, keď medzi trnavskýžch stopérov vnikol Ocampos a preloboval Kamenára. V závere stretnutia dobre vystrelil z 20 metrov striedajúci Steinhübel, ale lopta išla tesne nad francúzsku bránku.** V poslednej minúte stretnutia ešte Barrada usmernil loptu do pravej žrde, trnavská obrana loptu odvrátila a stretnutie sa tak skončilo prehrou domácich 0:1.**

Spartak Trnava – Olympique Marseille 0:1 (0:0)

Ivan Hucko, tréner Trnavy: „V prvom polčase to bol typický priateľský zápas, v ktorom nebolo príliš veľké tempo. Bolo vidieť rozdiel v kvalite hry, hostia boli dobrí v hre s loptu. Keď sa im chceme priblížiť, musíme veľa na sebe pracovať. V závere nastúpil bývalý Trenčan Depetris, verím, že napriek peripetiám, ktoré mal v Olomouci a Mexiku bude pre nás v útoku posilou.“

Míchel, tréner Olympique: „Zápas bol zaujímavý, obe mužstvá sa snažili hrať. V druhom polčase sme hrali veľmi dobre, držali sme loptu a snažili sme sa skórovať. Výsledok nie je v takýchto zápasoch podstatný, ale teší ma, že sme vyhrali. Štadión v Trnave je krásny, veľmi krásny. Mám rád takéto typy štadiónov, kde sú diváci blízko ihriska.“