Víno a kráľovská atmosféra: Na Stredovekú prešovačku sa môžeme tešiť aj tento rok

Stredoveká prešovačka poteší milovníkov dobrého vína a zábavy aj toto leto. Termín otváracieho podujatia vinárskej a medovinárskej sezóny je už známy.

Júlia Vargová

Počas minuloročnej prešovačky panovala na trnavskej radnici výborná atmosféra. Okrem nabitého programu svoje dokonalé šermiarske umenie ukázalo aj nežnejšie pohlavie. Návštevníci si vychutnali veľkolepý príchod kráľovnej Konštancie a súčasne sa vrátili do histórie. Deti zaujalo bábkové divadlo či nabíjanie preša, kde najmenší spolu s účinkujúcimi rozšľapali hrozno. Podujatie sa každý rok teší veľkému úspechu a na veľkú stredovekú zábavu to vyzerá aj tento rok.

Otváracie podujatie vinárskej a medovinárskej sezóny, ktoré prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov priblíži históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava, je naplánované na piatok 30. augusta 2019 od 15:00 do 21:00.

„Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na nádvorí trnavskej radnice,“ lákajú organizátori podujatia na facebooku.

„Tešiť sa môžete aj na vinárstva, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch v gastro zóne a hladný tiež nezostane nikto. Nemusíte sa báť ani o svoje ratolesti či šoférov, nealko nebude chýbať. Každý návštevník si príde na svoje, takže brány nádvoria trnavskej radnice budú otvorené naozaj pre všetkých,“ dodávajú.

Podujatie je bezplatné a vhodné aj pre deti. Pre najmenších bude pripravené bábkové divadlo a pre malých i veľkých súťaže v duchu vinárskej tematiky. Posledný prázdninový víkend si tak jedinečným spôsobom môže užiť celá rodina.

Foto: ilustračné

Nechajte sa nalákať atmosférou Stredovekej prešovačky vo videu Regiónu Trnava.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk