Rôzne Správy

Vodiči pozor: V okresoch Trnavského kraja bude policajná akcia

Po víkende budú na cestách striehnuť policajné hliadky. Na pondelok je naplánovaná policajná akcia.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči pozor: V okresoch Trnavského kraja bude policajná akcia
Zdroj: TASR

V pondelok (27. 5.) sa v okresoch Senica, Skalica, Hlohovec, Piešťany a Trnava uskutoční policajná akcia. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Hliadky dopravnej, poriadkovej a železničnej polície budú vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke.

„Zamerajú sa na spôsob jazdy nielen vodičov motorových vozidiel, ale aj motocyklov, na dodržiavanie rýchlosti, zákaz požívania alkoholických nápojov, telefonovanie za volantom a na cyklistov a chodcov,“ uviedla Kredatusová.

Ako doplnila, polícia vodičom odporúča, aby dodržiavali predpisy, jazdili bezpečne, na jazdu sa riadne sústredili a dbali na zvýšenú ohľaduplnosť voči cyklistom a chodcom.

„Cyklistom a chodcom pripomíname, že aj oni sú riadnymi účastníkmi cestnej premávky, povinnosť dodržiavať dopravné predpisy platí rovnako aj pre nich. Navyše sú najzraniteľnejší a polícia bude na cestách aj pre ich zvýšenú bezpečnosť,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie