Správy

Výsledky za sobotu sú vonku: Ako dopadli okresné mestá v Trnavskom kraji?

Druhé kolo skríningového testovania sa týka všetkých okresných miest v kraji s výnimkou Skalice.

Ilustračný obrázok k článku Výsledky za sobotu sú vonku: Ako dopadli okresné mestá v Trnavskom kraji?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V rámci sobotňajšieho (30. 1.) skríningového testovania na nový koronavírus v Trnavskom kraji bola vo všetkých okresných mestách okrem Skalice, kde sa netestovalo, miera pozitivity nad jedno percento. Vyplýva to z výsledkov, ktoré jednotlivé okresné mestá zverejnili na sociálnej sieti.

V Trnave otestovali 11 834 obyvateľov, z ktorých bolo 124 pozitívnych. To predstavuje mieru pozitivity 1,05 percenta. V Hlohovci bolo 3 910 otestovaných, z toho 54 pozitívnych. Miera pozitivity sa tak vyšplhala na hodnotu 1,38 percenta.

V Dunajskej Strede otestovali 4 903 obyvateľov, z toho bolo 98 pozitívnych, čo predstavuje mieru pozitivity dve percentá. „V Galante sme otestovali 4 102 ľudí, 66 vzoriek bolo pozitívnych. Z toho 45 bolo našich obyvateľov, 21 pozitívnych bolo cezpoľných, tých sme otestovali skoro 1000. Celková miera pozitivity 1,6 percenta je zatiaľ lepšia ako minulý týždeň, ale stále sme vysoko,“ informoval primátor Galanty Peter Paška.

V Senici sa otestovalo 4185 ľudí, z toho bolo 42 pozitívnych, čo predstavuje jedno percento.

V Piešťanoch bolo testovanie na základe prvého kola skríningu dobrovoľné. Počas soboty sa ho zúčastnilo 1 210 osôb, pri ktorých sa vykázala miera pozitivity 2,07 percenta, čo je 25 pozitívnych prípadov. Podobne ani v Skalici nebolo druhé kolo povinné, na rozdiel od Piešťan sa v meste na Záhorí rozhodli neuskutočniť dobrovoľné testovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Trnavského kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM