Dominika Handzušová Hokej

Vyťažili maximum: Gladiátori zvíťazili v Považskej aj po štvrtý raz

Základná časť prvej hokejovej ligy seniorov sa pomaly chýli ku koncu. Aj posledný vzájomný zápas tejto sezóny s Pantermi dokázala Trnava vyhrať. Považská je tak jediný tím, ktorý nedokázal Trnave vziať body.

Ilustračný obrázok k článku Vyťažili maximum: Gladiátori zvíťazili v Považskej aj po štvrtý raz

Gladiátorom sa pritom v Považskej nezvykne hrať veľmi dobre. Neraz tam o body v minulosti aj prišli, hoci papierovo boli lepším tímom. Opäť sa to potvrdilo v 38. kole. Trnava nebola lepšia, herne sa trošku trápila. Rozhodne však bola efektívnejšia.

Potešili viaceré návraty. Presne po dvoch mesiacoch sa v zápase opäť ukázal dôležitý center Martin Čunderlík. Ešte o čosi dlhšiu pauzu od trnavských spoluhráčov mal Tomáš Hluch, ktorý hrá aj v extraligových Piešťanoch. Trnava ale opäť nehrala v kompletnej zostave, stále chýba Schmidt či Achs.

Skóre zápasu mohol otvoriť už na začiatku Kudlej, ale Hála si s jeho nájazdom poradil. Následne sa po vhadzovaní ujala Poláčkova strela a Trnava viedla 1:0. Krátko po začiatku druhej tretiny vyrovnal Ižvolt. Následne boli domáci o čosi lepším tímom, mali viacero presilových hier, ale v zakončení sa im nedarilo, alebo proti nim stál Hála. Ligas mal veľkú šancu, ale odkrytý priestor brány netrafil.

Dva góly v oslabení

V 34. minúte sa pri vlastnom oslabení presadil po Lisoňovej prihrávke strelou do vinkla Baran. Napokon to bol rozhodujúci gól. Ešte jeden pridali Trnavčania v tretej tretine, opäť pri vlastnom oslabení. Čosi vyše minútu pred koncom šli Gladiátori opäť do oslabenia, Považania si vzali oddychový čas a brankára stiahli na striedačku. Hneď po vhadzovaní sa presilovka šiestich proti štyrom po vzájomnom vylúčení zmenila na piatich proti trom. Ani takúto výhodu ale domáci nedokázali využiť na dramatizáciu, dvojgólový náskok si Trnava ustrážila.

HK 95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 21. Ižvolt (Jurášek, Kudlej) – 2. Poláček (Baran), 34. Baran (Lisoň) v oslabení, 55. Barinka (Hluch, Krajčík) v oslabení.

Vylúčenia: 5:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2. Strely na bránu: 29:28 (7:8, 12:11, 10:9). Rozhodovali: Krist – P. Tvrdoň, Žák. Diváci: 165

P. Bystrica: Buliš – Hriňa, Koleda, Palovič, Filo, Rusina, Pacalaj – Kudlej, Jurášek, Ižvolt – P. Ligas, Zlocha ml., M. Trenčan – Kovačič, F. Šedivý, Rufati – Švantner, Kubín, Kožúrik.

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Krajčík, Valjent, Burzala, U. Demo, Kubica – Lisoň, M. Baran, Môcik – Hluch, M. Čunderlík, P. Barinka – Kamenický, Hrbáčik, Bachratý ml. – Závodský.

Doma už len dvakrát

Do konca základnej časti ostáva Gladiátorom ešte odohrať šesť zápasov. Už v piatok 16. januára cestujú na druhý koniec republiky do Michaloviec, ktoré sa výsledkovo trápia a nedávno sa funkcie dokonca vzdal výborný tréner Milan Staš. Následne si spravia Trnavčania výjazd do Mikuláša na zápas s Osemnástkou a potom do Bardejova. Na záver mesiaca sa ukážu v Prešove, medzitým doma proti silnej Detve. Základnú časť zakončia duelom s Mikulášom na domácom ľade 3. februára.

Tabuľka (po odpočítaní zápasov s Prievidzou)