Júlia Vargová Rôzne

Záhradkári zbystrite: Mesto hľadá najkrajšie balkóny, predzáhradky a vertikálnu zeleň

Ste hrdí na svoj balkón, predzáhradku či vertikálnu zeleň? Prihláste sa do súťaže, ktorú vyhlásilo mesto. Môžete vyhrať finančnú odmenu.

Ilustračný obrázok k článku Záhradkári zbystrite: Mesto hľadá najkrajšie balkóny, predzáhradky a vertikálnu zeleň
18
Galéria
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Súťaž podľa informácií z mestského webu vypísala Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt Mesta Trnava. „Zeleň napĺňa okrem estetických úloh aj praktické úlohy ako okysličovanie a zadržiavanie prachu a hluku. Pre nás by mala byť starostlivosť o ňu jednou z priorít, pretože má aj priaznivé pôsobenie na naše zdravie napríklad vo forme znižovania krvného tlaku a odbúravania stresu. Jednoducho príroda lieči, a aj preto by sme mali vnášať aspoň kúsok prírody aj do našich miest,“ vysvetľuje svoju motiváciu pri vyhlasovaní súťaže mesto.

Krajšie a zelenšie životné prostredie nerobí radosť len majiteľom balkónov a predzáhradiek, takéto oázy v betónovej džungli sú pastvou pre oko i dušu nejedného okoloidúceho.

Snaha nadšencov, ktorí sa rozhodnú ukázať svoje záhradkárske diela bude odmenená. Majiteľ najkrajšieho balkóna dostane 100 eur, druhý 70 a tretí 40 eur. „Autor najkrajšie upravenej predzáhradky získa sumu 150 eur, druhé miesto bude odmenené sumou 100 eur a tretí v poradí dostane 80 eur,“ láka mesto a dodáva, že za najkrajšiu vertikálnu zeleň čaká súťažiaceho odmena vo výške 120 eur.

Prihlášku do súťaže treba podať do 15. októbra 2019 v podateľni mestského úradu, alebo poslať na adresu Mestský úrad v Trnave, odbor stavebný a životného prostredia, Trhová 3, 917 71 Trnava.

„Prihlásiť sa môže každý, stačí len poslať fotografie výsadby (balkóna, predzáhradky, múra či plota, pergoly alebo altánku s popínavou zeleňou) s menom, adresou a číslom telefónu súťažiaceho,“ upresňuje radnica. Víťazi by mali byť známi do 30. novembra 2019, kedy Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt súťažné návrhy vyhodnotí.

Foto: ilustračné

Pozrite si fotografie rozkvitnutého centra Trnavy v galérii.

Trnavská pešia zóna a námestie v plnom kvete
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie