Správy

Zaujímavá NOVINKA v Trnave: Otvorili Centrum popularizácie fyziky, FOTO

V priestoroch Strednej odbornej školy (SOŠ) elektrotechnickej v Trnave otvorili Centrum popularizácie fyziky Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavá NOVINKA v Trnave: Otvorili Centrum popularizácie fyziky, FOTO
10
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Cieľom je zvýšiť záujem mladých ľudí o prírodné vedy a posilniť ich vzťah k fyzike a energetike. TASR o tom informoval odbor komunikácie TTSK.

Reagovali na dopyt

„Reagujeme aj na dopyt z trhu práce, ktorý poukazuje na nedostatok absolventov a odborníkov v tejto oblasti. Vytvorením nového Centra popularizácie fyziky TTSK chceme mladým ľuďom ukázať svet vedy pútavou formou a prebudiť v nich prirodzenú zvedavosť a pozitívny vzťah k prírodným vedám,“ priblížil predseda Trnavského kraja Jozef Viskupič.

Kde ho nájdete?

Centrum má slúžiť školám, ale aj rodinám s deťmi, ktoré sa budú môcť zúčastniť aktivít zameraných na základné princípy fyzikálnych javov, s ktorými sa denne stretávajú.

Sídli v priestoroch SOŠ elektrotechnickej na Sibírskej v Trnave. Vzniklo aj vďaka finančnej podpore Nadačného fondu Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy v Nadácii Pontis.

Okrem centra fyziky sa v priestoroch školy nachádza aj TalentCentrum, ktoré prostredníctvom inovatívnej formy individuálneho a skupinového poradenstva umožňuje žiakom siedmeho až deviateho ročníka základnej školy lepšie identifikovať svoje silné a slabšie stránky, talent aj zručnosti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

V Trnave otvorili Centrum popularizácie fyziky
10
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM