Futbal

Trnava jednoznačne zdolala Trenčín: POSTÚPILA do finále Slovnaft Cupu, FOTO

Futbalisti FC Spartak Trnava sa stali prvým finalistom Slovnaft Cupu. V stredajšom odvetnom zápase semifinále zdolali AS Trenčín 3:0 a v súčte oboch zápasov triumfovali jednoznačne 5:1.

Ilustračný obrázok k článku Trnava jednoznačne zdolala Trenčín: POSTÚPILA  do finále Slovnaft Cupu, FOTO
9
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Zápas mal jasný pohárový nádych, v prvom polčase sa hralo opatrne, prevažne medzi šestnástkami a bez väčších šancí. Obhajca trofeje však bol v stretnutí efektívny. V 44. minúte si na center Daniela z pravej strany nabehol do šestnástky Procházka a prudkým zakončením otvoril skóre. Druhý presný zásah pridali červeno-čierni v 67. minúte, keď po centri Azeveda z päťky hlavou skóroval Bukata.

Trnavský postup spečatil v 89. minúte Azevedo, ktorý zaštrikoval v šestnástke a rutinérsky zvýšil na 3:0.

Finále sa sa hrá v pondelok 1. mája o 15.00 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, súperom Spartaka bude jeden z dvojice Slovan Bratislava – Skalica.

Prečítajte si tiež

Odveta semifinále Slovnaft Cup-u:

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 3:0 (1:0)

Góly: 44. Procházka, 67. Bukata, 89. Azevedo, ŽK: Bainovič, rozhodovali: Smolák – Hancko, Hrmo, 2099 divákov

/prvý zápas 2:1, postupuje Spartak Trnava/

Spartak: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša (62. Twardzik), Čurma – Savvidis (71. Oseni) – Azevedo, Procházka, Štefánik (46. Bukata), Daniel (85. Iván) – Taiwo (46. Ristovski)

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský (46. Šebeň) – Oladoye (46. Hollý) – Azango (46. Emeka), Bainovič, Gajdoš (46. Dos Santos), Soares (76. Praženka) – Kupusovič

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.