Júlia Vargová Iné športy Šport

Trnavčanky v Kežmarku nezabodovali: Kým sa rozpozerali, bolo po prvom sete

Volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok zdolali Hit UCM Trnava v prvom zápase o piate až ôsme miesto play off extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Trnavčanky v Kežmarku nezabodovali: Kým sa rozpozerali, bolo po prvom sete
Zdroj: Hit Trnava

V sobotu, 23. marca, sa v Kežmarku stretli tímy Hit UCM Trnava a KV MŠK Oktan Kežmarok. Aktuálne posledná, ôsma, Trnava cestovala na palubovku piateho súpera. Odohrali prvý zápas o 5. – 8. miesto play off extraligy.

Volejbalistky Kežmarku sa vďaka prehre Trnavčaniek v sérii na dve víťazstvá ujali vedenia 1:0.

KV MŠK OKTAN KEŽMAROK – HIT UCM TRNAVA 3:0 (13, 22, 21) – stav série 1:0

Ondrej Spišák, tréner Kežmarku, hneď po zápase gratuloval domácim volejbalistkám: „Gratulujem hráčkam k víťazstvu. Je to pre nás dôležité víťazstvo a pripravujeme sa už na druhý zápas v Trnave.“

Tréner Trnavy konštatoval, že sobotňajšie podanie bolo len akýmsi zahájením hry. „Kým sme sa rozpozerali, tak bolo po prvom sete, výborný výkon domácich. Druhý a tretí bol podstatne lepší, aj keď sme takmer neustále doťahovali dvoj-trojbodovú stratu po našich chybách. Žiaľ, dnes bolo naše podanie v podstate iba zahájenie hry,“ hovorí Rastislav Filípek.

Zápas trval 74 minút a prišlo sa naň pozrieť asi stopäťdesiat divákov. Rozhodovali Čunočka a Tiňo.

Za Kežmarok nastúpili: Smák 3, Jakábová 9, Jakušová 6, Harčárová 3, P. Kubová 19, K. Zaťková 6, libero Jagodziňská (Becková 2, Nováková 0, Morihladková 2). Tréner: O. Spišák.

Za Trnavu hrali: Grófová 6, Homolová 0, N. Kubová 2, Behúnová 8, Režná 5, Doluda 12, libero Gondeková (Rihová 2, R. Vojtechová 5). Tréner: R. Filípek.

MVP: Michalina Jagodziňská (Kežmarok)