Správy

Alarmujúce zistenia z Trnavského kraja: Stovky ľudí bez rúška aj porušenie karantény

Výsledky policajných kontrol zameraných na dodržiavanie pandemických opatrení sú alarmujúce. Vo viacerých prípadoch zistili aj porušenie nariadenej karantény.

Ilustračný obrázok k článku Alarmujúce zistenia z Trnavského kraja: Stovky ľudí bez rúška aj porušenie karantény
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Za dva mesiace zistili policajti pri kontrolách pandemických opatrení v Trnavskom kraji takmer 2 400 priestupkov. Z toho 512 vyriešili policajti napomenutím, 1 781 riešili na mieste pokutou a 105 skutkov odstúpili na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a okresný úrad. Informovalo o tom KR PZ v Trnave na sociálnej sieti.

„V rámci Trnavského kraja zistili policajti pri kontrolách 27 prípadov porušenia lekárom stanovej karantény. Na regionálne úrady verejného zdravotníctva sme nahlásili aj 4 prevádzky, ktoré nespĺňali podmienky,“ dodáva polícia.

Rúško nemalo 489 osôb, z toho policajti 161 osôb len upozornili. Pri kontrolách bolo podľa polície zistené, že takmer 1 900 osôb sa pohybovalo po mestách a obciach bez uvedenia dôvodu pri zákaze vychádzanie.

Kontroly pokračujú aj naďalej. „Každý prípad posudzujeme individuálne, na základe informácií, ktoré nám osoby poskytnú. Vo väčšine prípadov sa policajti stretávajú s ľuďmi, ktorí dodržujú opatrenia a naše kontroly vnímajú s pochopením a aj s úsmevom pod rúškom,“ konštatuje polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

ZA 2 MESIACE SME ZISTILI PRI KONTROLÁCH PANDEMICKÝCH OPATRENÍ TAKMER 2️⃣4️⃣0️⃣0️⃣ PRIESTUPKOV Z TOHO sme: 👮‍♂️512...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Wednesday, March 10, 2021
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM