Rôzne Futbal

Charita bude tri dni zbierať potraviny pre ľudí v núdzi: Pomôžu aj hráči Spartaka

Ľudí v krízových životných situáciách budú môcť podporiť darcovia vo viacerých mestách Trnavského samosprávneho kraja v rámci zbierky Trnavskej arcidiecéznej charity (TACH).

Ilustračný obrázok k článku Charita bude tri dni zbierať potraviny pre ľudí v núdzi: Pomôžu aj hráči Spartaka
2
Galéria

Od štvrtka (21.11.) do soboty (23.11.) sa bude dať podľa riaditeľa TACH Miroslava Dzurecha v hypermarketoch prispieť potravinami alebo hygienickými pomôckami. Akciu podporia aj futbalisti trnavského Spartaka.

Vlani rozdali cez 15 ton tovaru

„Potravinová zbierka sa bude konať v Trnave, Hlohovci, Piešťanoch, v Galante, Šali, Pate, Dunajskej Strede, vo Veľkom Mederi a v Novom Meste nad Váhom. Vlani z nej do skladu solidarity putovalo dokopy 15,5 tony tovaru v hodnote viac ako 23 000 eur. Aj teraz by sme radi získali toľko potravín a drogérie, aby sme nimi mohli podporiť klientov celý nasledujúci rok,“ uviedol Dzurech.

V predajniach Tesco môžu darcovia nakúpiť trvanlivé potraviny a drogériu, ktoré potom odovzdajú v stánkoch charity.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

„Zbierka by však nefungovala bez dobrovoľníkov, ktorí sa v týchto stánkoch striedajú a poskytujú informácie nakupujúcim. Tento rok prisľúbili svoju účasť aj futbalisti Spartaka Trnava, ktorých bude môcť verejnosť stretnúť na dvoch predajniach v Trnave,“ doplnil Dzurech.

Pomôžu potraviny i drogéria

Trvanlivé potraviny a hygienické pomôcky zo zbierky sa v roku 2020 dostanú k dôchodcom, rodinám v krízových situáciách, osamelým matkám i ľuďom bez domova.

„Podporovateľov prosíme, aby kupovali najmä konzervy s mäsom a rybami, paštéty, instantné polievky, ale aj kávu, čaj, olej či ryžu. Z drogérie zas dezinfekčné prostriedky, jednorazové holiace strojčeky, penu na holenie, zubné pasty a kefky, detské plienky, hygienické vložky, šampóny a sprchovacie gély,“ doplnil Dzurech.

Foto: Ilustračné

Hráči Spartaka budú dobrovoľníkmi charitnej potravinovej zbierky
2
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie