Júlia Vargová Kultúra

Do novej sezóny s novým webom: Divadlo si vytvára modernú vizuálnu identitu

Od prvého októbra funguje nová stránka Divadla Jána Palárika (DJP) v Trnave s nezmenenou doménou www.djp.sk.

Ilustračný obrázok k článku Do novej sezóny s novým webom: Divadlo si vytvára modernú vizuálnu identitu
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Informovala o tom Lucia Turňová, marketingová riaditeľka divadla. Dizajn stránky vyplýva z celkovej novej vizuálnej komunikácie, ktorú DJP odštartovalo spolu s aktuálnom sezónou.

„O funkčný a moderný dizajn sa postaralo CUBE studio, víťaz verejnej súťaže o novú vizuálnu identitu divadla, ktorá prebehla na konci minulej sezóny,“ uvádza divadlo a dodáva, že na realizáciu návrhov malo štúdio necelé tri mesiace.

Okrem novej webstránky pripravilo aj identitu novej sezóny a celkovej vizuálnej komunikácie divadla.

„Pre divákov je už od septembra k dispozícii nový programový plagát aj programové skladačky s bližšími informáciami o reperotári a udalostiach v divadle. Nový šat dostali aj premiérové plagáty, ktoré pripravilo CUBE v spolupráci s oceňovaným fotografom Robertom Tappertom,“ upresňuje kultúrna inštitúcia.

Jednou z mnohých noviniek je aj redizajn loga. To prešlo len minimálnymi úpravami, jeho čierna farba bola zachovaná. „Piktogram prešiel faceliftom v zmysle harmonického vyladenia tvaru a textová časť dostala presne zadefinovanú typografiu,“ ozrejmuje divadlo.

Ako ďalej informuje DJP, nová webová stránka ponúka v prehľadnej forme všetky užitočné informácie o aktuálnom repertoári, programe divadla, umelcoch a pracovníkoch divadla, jeho histórii a plánovaných aktivitách.

„Tmavé farby niekdajšej webovej stránky nahradili jednoduchý, čistý štýl v bielej farbe, ktorá umožňuje vyniknúť fotografiám,“ dodáva.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Pozrite si aj fotografie z hry Tanec smrti, ktorou Divadlo Jána Palárika v Trnave otvára sezónu. Premiéra inscenácie je naplánovaná v piatok 4. októbra o 19:00 vo veľkej sále.

Premiéra v Divadle Jána Palárika: Tanec smrti
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie