Dráma na ľade Považskej Bystrice: Trnavskí hokejisti prehrali po predĺžení

Záver pracovného týždňa priniesol ďalší zápas trnavských hokejistov.

Ilustračný obrázok k článku Dráma na ľade Považskej Bystrice: Trnavskí hokejisti prehrali po predĺžení
Zdroj: HK Gladiators Trnava

Počas 9. kola cestovali hokejisti Trnavy na ľad Považskej Bystrice. Obaja súperi sú tabuľkovými susedmi. Zápas tak sľuboval vyrovnanú partiu.

Stretnutie 9. kola Slovenskej hokejovej ligy poznačilo množstvo vylúčení. Svedčí o tom prvá tretina, v ktorej bolo udelených dovedna 13 trestov.

Do zápasu sa lepšie dostali domáci hokejisti, keď v 8. minúte po asistencii Šefčíka a Zlocha zakončoval Artem Dmitriev (1:0).

Prostredné dejstvo trvalo iba minútu a 24 sekúnd, keď domáci dvíhali ruky nad hlavu znova. Na 2:0 zvyšoval Jaroslav Niník.

Záverečná tretina však patrila hráčom Trnavy. V 49. minúte sa o zníženie postaral Filip Bobál (2:1). 6 minút pred koncom tretej tretiny sa podarilo vyrovnať Tobiášovi Margušovi (2:2). Trnava ešte v samom závere ustála oslabenie po vylúčení Filipa Jakaba za podrazenie.

O všetkom sa napokon rozhodlo v predĺžení, v ktorom mali viac šťastia domáci. O dvoch bodoch pre Považskú Bystricu napokon rozhodol Ján Nahálka.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK'95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Góly: 8. Dmitriev (Zlocha, Šefčík), 22. Niník (Rufati, Drevenák), 65. Nahálka (Cíger, Dmitriev) – 49. Bobál (Ševčík), 55. Marguš (Jakab).

Rozhodovali: vylúčení: 12:13, navyše: Dmitriev 10 minút za nešportové správanie sa, Švantner 2+2 za hrubosť+10 minút za nešportové správanie sa, Zlocha Drevenák (obaja) 5+DKZ za hrubosť – Beták, Kamenický (obaja) 5+DKZ za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 232 divákov