Júlia Vargová Hokej Šport

Bojovný výkon Trnavy na Spišskú Novú Ves nestačil: Gladiátori doma prehrali

Trnavskí hokejisti na domácom ľade v stredu (2. 10.) v 8. kole Slovenskej hokejovej ligy (SHL) 2019/2020 neuspeli. Zdolala ich Spišská Nová Ves.

Ilustračný obrázok k článku Bojovný výkon Trnavy na Spišskú Novú Ves nestačil: Gladiátori doma prehrali

„Trnava po bojovnom výkone prehrala so Spišskou Novou Vsou 3:6,“ konštatuje HK Gladiators Trnava na svojom facebookovom profile. Konečné skóre zápasu ovplyvnila najmä nevydarená prvá tretina, na konci ktorej Gladiátori s nulou na konte prehrávali o tri góly.

Druhá tretina bola vyrovnaná, oba tímy dali do súperovej bránky po góle. Za Trnavu v tridsiatej minúte skóroval Andrej Mrázik. Pred koncom druhej tretiny sa však v trnavskej bráne ocitol puk z hokejky Františka Kokyho.

„Po druhej tretine sme prehrávali 1:4, napokon sme to dotiahli na rozdiel jedného gólu no na obrat to nestačilo,“ opisuje priebeh zápasu trnavský hokejový klub.

V tretej tretine bol zápas tiež vyrovnaný, na remízu ani na víťazstvo to však kvôli vysokému gólovému manku z prvej tretiny nestačilo.

V poslednej tretine sa presadli Martin Hrbáčik (42:30) a Dušan Kľučiar (46:36). Trnave však pred koncom stihol súper zasadiť ešte dva góly. V 58. minúte aj sedem sekúnd pred koncom skóroval Lukáš Vartovník.

„Potešiteľné je, že šancu v dnešnom zápase dostali aj naši juniori a medzi nimi aj reprezentant do 18 rokov Patrik Litavec,“ vyzdvihuje HK Gladiators Trnava.

HK Gladiators Trnava – HK Spišská Nová Ves 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)

Góly: 31. Mrázik (Marguš, Beták), 43. Hrbáčik (Klučiar), 47. Klučiar (Lindeman) – 4. Köver (L. Novák, Vartovník), 5. Koky (Knižka, Ondov), 14. Ondov (Findura, Koky), 40. Koky (Findura, Chovanec), 59. Vartovník (Michalčin, Ondov), 60. Vartovník (Ondov, Köver).

Rozhodovali: Bachúrik – Frimmel, Šefčík

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Novák (Spišská Nová Ves) 10+DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0