Iné športy Šport

Extraliga ostáva v Trnave: Volejbalistky zdolali Brusno trikrát po sebe

V poslednom kole prelínacej súťaže o účasť v extralige volejbalistky Hit UCM Trnava zdolali v sobotu na vlastnej palubovke VK Kúpele Brusno.

Ilustračný obrázok k článku Extraliga ostáva v Trnave: Volejbalistky zdolali Brusno trikrát po sebe
Zdroj: Hit Trnava

Trnavčanky aj v treťom zápase prelínacej súťaže zdolali družstvo VK Kúpele Brusno a zabezpečili si účasť v najvyššej ligovej súťaži vo volejbale žien aj budúcu sezónu. Zápas odohrali prvú májovú sobotu, 4. mája o 18:00 na domácej palubovke. Účasť v extralige pre sezónu 2019/2020 si vybojoval tím, ktorý dosiahol ako prvý tri víťazstvá.

HIT UCM TRNAVA – VK KÚPELE BRUSNO 3:0 (19, 24, 18) – na zápasy 3:0

Volejbalistky Hit UCM Trnava zvládli prelínaciu súťaž úspešne, čím si udržali extraligovú príslušnosť. Zápas trval 72 minút a rozhodovali Ľ. Kohút a Tiršel. Prišlo si ho pozrieť asi 90 divákov.

Trnava: Grófová 5, Behúnová 7, Režná 6, Vasková 15, Doluda 14, Filípková 7, libero Gondeková (Rihová 0, P. Homolová 0, R. Vojtechová 0). Tréner: R. Filípek.

Brusno: K. Homolová 7, Tomková 9, Dlhošová 7, Jančoková 3, Ondreičková 4, Štubniaková 7, libero B. Patáková (Kajdová 2, Kollárová 0). Tréner: L. Šmída.

MPV: Nina Vasková

Rastislav Filipek, hlavný tréner Hit UCM Trnava: „Zvládli sme to a extraliga bude v Trnave aj ďalšiu sezónu. V podstate sme kontrolovali priebeh zápasu, až na malé zaváhanie v druhom sete, ktoré našťastie opäť bojovne naladený súper nedokázal zúžitkovať a získať set. Potom sa už iba v pokoji dohralo.“

Zdroj: TASR/Dnes24.sk