Rôzne

Fakulta UCM hľadá lektorov: Majú naučiť trnavských seniorov ovládať smartfóny

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda sa obzerá po lektoroch. Naučia seniorov ovládať dotykové telefóny.

Ilustračný obrázok k článku Fakulta UCM hľadá lektorov: Majú naučiť trnavských seniorov ovládať smartfóny
6
Galéria
Zdroj: TASR

Lektorov, ktorí budú učiť seniorov ovládať mobilné telefóny a aplikácie, chce vyškoliť Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK) Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave. Na piatok (15. 2.) pozýva záujemcov na konferenciu, v rámci ktorej sa uskutoční praktický workshop.

Lektori získajú medzinárodný certifikát a oboznámia sa s výsledkami experimentu, ktorý bol súčasťou výskumného projektu zameraného na inovatívne metódy vzdelávania a učenia seniorov.

FMK sa v minulom roku zapojila do medzinárodného programu s názvom LoGaSET. Cieľom bolo zistiť, aký spôsob edukácie seniorov v oblasti dotykových telefónov a smartfónov je pre túto skupinu efektívny a vhodný. Projekt sa zameriaval predovšetkým na používanie užitočných aplikácií a v Trnave mal 31 absolventov z radov skôr narodených.

Uvedomujú si obavy seniorov

Na základe skúseností práce s touto skupinou je teraz pripravené školenie pre budúcich lektorov.„Uve­domujeme si, že začlenenie seniorov do digitálnej éry by im mohlo aspoň čiastočne pomôcť k zlepšeniu kvality života. Na druhej strane vieme, že napríklad osvojenie si dotykových telefónov môže byť pre túto generáciu náročné a sprevádzané obavami, nervozitou a tiež absenciou osoby, ktorá by na postupnú inštruktáž mala dostatok času,“ uviedla koordinátorka projektu Magdaléna Švecová.

Výsledky budú prezentované

Výsledky projektu budú prezentované na konferencii za účasti zástupcov partnerských neziskových organizácií z Poľska a Veľkej Británie, ktoré sa venujú výskumu a pomoci seniorom.

Projekt s názvom LoGaSET: Geolokačné hry ako aktuálne, originálne a inovatívne metódy pre vzdelávanie a učenie seniorov sa uskutočnil pod hlavičkou Erasmus Plus KA2 – Strategické partnerstvo pre celoživotné vzdelávanie. Informácie pre záujemcov o školenie lektorov nájdete TU.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Telefonovanie a mobily
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM