BTW Kultúra Správy

Festival bábkových divadiel v Trnave bude ZADARMO!

Trnavská bábkarská šnóra ponúkne šesť predstavení bábkových divadiel.

Ilustračný obrázok k článku Festival bábkových divadiel v Trnave bude ZADARMO!
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Najmä deťom bude patriť festival Trnavská bábkarská šnóra, ktorý ich chce zabaviť aj poučiť. Podujatie pre fanúšikov rozprávok so šťastným koncom sa uskutoční 24. až 26. júla vo dvore Domu hudby M. Schneidera Trnavského v Trnave. Informovala o tom Daniela Polášová z Trnavského osvetového strediska.

Aj vďaka tomu, že rok 2020 je Rokom slovenského divadla, je vstup na podujatie bezplatný.

Jeden festival, dve časti

Organizátori rozdelili podujatie do dvoch termínov. „Prvá časť bude festivalová produkcia bábkových divadiel 24. až 26. júla. Počas troch dní ponúkneme detskému divákovi šesť predstavení prostredníctvom oživených drevených marionet v rozprávkach,“ uviedla Polášová. Zároveň návštevníkom predstavia novootvorené priestory dvora a interiérov nového sídla Trnavského osvetového strediska v Dome hudby M. Schneidera Trnavského.

Po všetky tri dni budú predstavenia o 16. a 18.00 hodine.

V piatok vystúpi Harry Theater z Banskej Bystrice s Gašparkom a radcom z pekla. V sobotu uvedie divadlo Animare Silva hru Ako sa Janko s drakom porátal a nedeľa bude patriť divadlu Tajátr z Nitry s Tureckým ostrovom.

Druhá septembrová časť podujatia podľa Polášovej ponúkne deťom možnosť zúčastniť sa tvorivej dielne. Tu si vytvoria svoju papierovú bábku, ktorá bude súčasťou hry na scéne papierového divadla. „Deťom priblížime históriu tradičných bábkových divadiel na Slovensku, predstavíme rôzne druhy bábok, od najjednoduchších papierových plošných bábok, cez maňušky, javajky, marionety a bábky ľudových bábkarov ako je gašparko a dupák,“ doplnila.

Deti si vyskúšajú vodenie bábok, manipuláciu s nimi, ako aj pohyb na scéne. Dotvorením papierových bábok si budú môcť vyskúšať hru na scéne papierového divadla.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Trnavský samosprávny kraj.

Zdroj: Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie