Dominika Handzušová Iné športy

Florbalisti neustáli veľký tlak: Rozhodla až tretia tretina

Na predohrávku 6. kola pricestoval do Trnavy "B" tím žilinských kobyliek. Počas celého zápasu si favorit vytváral množstvo šancí, ale vo vedení sa dlho držali práve FBC 11. Ako to napokon dopadlo?

Ilustračný obrázok k článku Florbalisti neustáli veľký tlak: Rozhodla až tretia tretina

Béčko žilinských Grasshoppers zatiaľ v lige ešte neprehralo. Len Detva tu dokázala uhrať remízu 5:5. Očakávaný tlak bol aj skutočnosťou, nie však náklad od prvej minúty.

Žilina hrala, Trnava strieľala góly

Z minima vyťažili trnavskí florbalisti maximum. Od úvodu sa vrhli do obrany a čelili kanonáde hosťujúceho mužstva. Brániaci hráči výborne pomáhali novej posile v bráne, Michalovi Gašparovi. „Od začiatku nám bolo jasné, že tempo diktovať nebudeme, hrali sme na brejky a snažili sa vyhrávať osobné súboje prioritne v obrannom pásme,“ prezentoval po zápase kapitán Matej Vanta.

Vyhnali brankára

V prvej tretine vychádzala nastolená taktika na jednotku s hviezdičkou. Zo siedmich striel na bránu totiž až štyri skončili v nej. Po štvrtom góle, keď loptička brankára prelobovala po teči v skrumáži, sa Kiš predčasne porúčal na striedačku. Bol to nový impulz pre žilinský tím, v tejto tretine už neinkasoval. Sák vôbec dostal len jeden gól. Druhú tretinu Trnavčania prehrali 1:3, stále však viedli 5:3. Rozhodla tak opäť až tretia tretina. „Bola kľúčová, opustili nás sily,“ konštatuje zástupca tímu FBC 11 po pomere striel 1:19 na tretinu. „Dúfam, že naše esá si kvalitne oddýchli a do Púchova pôjdu odovzdať výkon aj za tento zápas,“ zaprial si na záver Vanta a nezabudol sa poďakovať fanúšikom, ktorí tímu vytvorili výbornú kulisu.

FBC 11 Trnava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“ 5:8 (4:0, 1:3, 0:5)

Góly: 3. Holec (Babčan), 4. Matuška (Matúš Vanta), 13. Mahaj (Babčan), 16. Duran (Apolen), 36. Duran – 23. Grlický (Lelák), 26. Hrín (Jurčík), 37. Grlický (Hrín), 42. Ondrejmiška, 44. Grlický, 48. Jurčík, 54. Lelák (Grlický), 58. Grlický (Vavrica).

Strely na bránu: 18:54 (7:19, 10:16, 1:19).
Vylúčenia: 1:1, rozhodovali: Beňo, Sklenica. Divákov: 60.

Trnava: Gašpar – Zelenák, Balák, Matúš Vanta, Babinec, Matuška, Matej Vanta, Mahaj, Babčan, Apolen, Holec, Duran.

Žilina: Kiš (16. Sák) – Koščo, Štefanko, Šimurka, Mišenda, Lietava, Dudek, Sekerka, Ondrejmíška, Lelák, Grlický, Vavrica, Jurčík, Hrín, Málus.