Júlia Vargová Hokej

Gladiátori Levické Levy neskrotili: Trnava inkasovala rovných desať gólov

Hokejisti HK Levice vyhrali v 22. kole Slovenskej hokejovej ligy 2019/2020 nad HK Gladiators Trnava s veľkým gólovým rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku Gladiátori Levické Levy neskrotili: Trnava inkasovala rovných desať gólov
Zdroj: HK Gladiators Trnava

Levice, ktoré sú momentálne na siedmej priečke tabuľky, porazili Trnavu, ktorá už dlhodobo zastáva jej posledné miesto. V stredu 27. novembra sa trnavským hokejistom nezadarilo ani na domácom ľade. Trpkú prehru sledovalo 175 divákov.

„Gladiátori zvolili rýchlu smrť,“ komentoval klub HK Gladiators Trnava stav zápasu po prvej tretine na svojom facebookovom profile.

Počas úvodného dejstva trnavskí hokejisti dostali štyri góly, streliť sa im nepodarilo žiaden.

O čosi lepšie to pre Gladiátorov vyzeralo v druhej tretine. Tú otvoril gólom v 27. minúte práve trnavský hráč, Filip Bobál. Neskôr však v zápase opäť dominoval súper a Levice si na konto pripísali ďalšie tri góly.

V záverečnej tretine sa po ďalších dvoch góloch do trnavskej brány podarilo skórovať Šimonovi Betákovi v drese domáceho celku.

Gól strelil v 58. minúte, no HK Gladiators Trnava sa z neho netešili dlho. O dvadsať sekúnd neskôr vletel do bránky tímu z Malého Ríma desiaty gól, ktorým HK Levice uzavreli stav stretnutia na nelichotivých 2:10.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Gladiators Trnava – HK Levice 2:10 (0:4, 1:3, 1:3)

Trnava: Brucháč (Ivanovič) – Schmidt, Vidovič, Mrázik, Burian, Gergel, Klein, Lavrenov, Sliva – Marguš, Hrbáčik, Jurák, Kamenický, Ševčík, Mrava, Šúry, Beták, Bobál, Lukačovič, Adamčík, Litavec

Levice: Kožiak (Pavličko) – Romaňák, Novák, Kuzma, Cebák, Kohút, König, Šturdík, Buianov – Tužinský, Klenko, Sarvaš, Kropotin, Mrázik, Vorobyev, Piačka, Mihálik, Tábi, Adámik, Romanov, Gubo

Góly: 27. Bobál (Mrava, Schmidt), 58. Beták (Kamenický, Bobál) – 6. König (Tábi), 9. Kohút (Piačka, Mihálik), 12. Tábi (Mihálik), 18. Gubo (Romanov, Šturdik), 36. Piačka (Tábi), 37. Mrázik (Mihálik, König), 38. Kropotin (tr.s.), 44. Novák (Gubo, Romaňák), 52. Vorobyev (Kropotin), 58. Kropotin (Vorobyev, Mrázik)