Monika Hanigovská Hokej

Humenné zvíťazilo nad Trnavou vysoko: Tesná prehra Gladiátorov s P. Bystricou

Gladiátori si počas jedného týždňa zmerali sily hneď s dvoma súpermi. Ani jeden zápas však nepremenili na víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Humenné  zvíťazilo nad Trnavou vysoko: Tesná prehra Gladiátorov s P. Bystricou
Zdroj: FB HK GLADIATORS Trnava

Trnavských Gladiátorov privítalo domáce mužstvo MHK Humenné počas 37. ligového kola. Hneď v siedmej minúte prvej tretiny riadneho hracieho času sa o rozruch postaral Hudec, keď za Gladiátorov úspešne vystrelil do súperovej bránky (0:1). Trnavské nadšenie však v osemnástej minúte schladil Pavúk (1:1).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V druhej tretine sa gólovo opäť zapísal Pavúk (2:1). Trnavčania pripravili v nesledujúcich minútach odvetu, ktorá pristála v bránke súpera pod vedením Poldruháka (2:2). Trnavské mužstvo sa však dlho neradovalo.

Úspešná akcia Trnavčanov v tridsiatej prvej minúte druhej tretiny bola zároveň aj poslednou.

Postupne sa za Humenné presadil Krajňák (3:2) a Matej (4:2).Vrece s gólmi sa nezatvorilo ani počas tretej tretiny. V úvode zápasu Jokeľova strela úspešne pristála v trnavskej bránke (5:2), pričom nasledovala Fedorkova úspešná akcia (6:2). V závere zápasu sa presadil za Humenné Vaško (7:2).

MHK Humenné – HK Gladiators Trnava 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Góly: 19., 31. Pavúk, 33. Krajňák, 36. Šiňanský, 42. Jokeľ, 50. Fedorko, 53. Vaško – 8. Hudec, 32. Poldruhák. Rozhodovali: Mihaľov – Pavlotty, Riš, vylúčení: 7:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 3:0

Počas týždňa odohral hokejový tím HK Gladiators Trnava aj druhý zápas. Trnavčania sa v 38. kole 1. ligy stretli s Považskou Bystricou. Na domácej trnavskej pôde prehrali Gladiátori tesne 3:4.

Prvú tretinu otvorili úspešnejšie panteri, keď sa Ďurkechova strela ocitla v trnavskej bránke (0:1). Následne sa o vyrovnanie postaral Lukačovič (1:1). V druhej tretine sa opäť chopili šance hostia, keď do trnavskej bránky strelil za Humenné Fančovič (1:2).

Tretiu tretinu otvoril hneď v úvode Lavnerov (2:2), na čo odpovedali hostia gólom, ktorý predviedol Dolinajec (2:3). Napínavé boli najmä posledné minúty zápasu. Za trnavský hokejový tím strelil Lukačovič v štyridsiatej siedmej minúte gól (3:3) na čo reagovali pohotovo hostia a zápas zakončil v päťdesiatej piatej minúte Turan (3:4).

Tréner Gladiátorov Rudolf Macko: „Neboli sme o nič horší, ale napriek tomu sme prehrali. Celý zápas sme doťahovali, nakoľko súper stále viedol o gól. Pred koncom sme vyrovnali na 3: 3, ale nastal problém v našom obrannom pásme. Nečakaná strela cez hráčov prešla do našej brány. V závere sme skúšali hrať so šiestimi hráčmi bez brankára, ale nepodarilo sa už skórovať. Napriek tomu to bol pre divákov dobrý a tesný zápas. Dnes bola pozoruhodná zhoda okolností, že naši strelili gól presne na konci druhej tretiny, keď už trúbili sirény. Škoda, že to rozhodca neuznal.“

HK Gladiators Trnava – HK '95 Považská Bystrica 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Góly: 16. Lukačovič, 44. Lavrenov, 48. Olša – 11. L. Ďurkech, 27. Fančovič, 46. Dolinajec, 51. Turan. Rozhodovali: Druga – Haringa, Šefčík, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 128 divákov.