Monika Hanigovská Hokej

Topoľčany udreli a premohli Gladiators: Formu ukázal Trnavčan Schmidt

Trnavskí hokejisti prehrali na domácom ľade 3:5. Trpkú príchuť prehry zmiernil Schmidt, keď sa v závere zápasu dvakrát gólovo presadil.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany udreli a premohli Gladiators: Formu ukázal Trnavčan Schmidt
4
Zdroj: FB HK GLADIATORS Trnava

Trnavskí Gladiátori privítali pred domácim publikom hostí z HC Topoľčany počas 36. ligového kola. Zápas otvoril za Topoľčany Kluka (0:1), pričom po dvanástej minúte riadneho hracieho zápasu sa k nemu pridal spoluhráč Tomčák (0:2).

Hokejová sila mužstva HC Topoľčany sa preukázala aj v druhej tretine. Tábi zvýšil na 0:3 a Pekarčík na 0:4.

Trnavskí hokejisti zaútočili v závere druhej tretiny. Szalay strelil prvý gól domácich tesne po tridsiatej piatej minúte (1:4).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V poslednej tretine riadneho hracieho času sa gólovo za hostí zapísal v závere zápasu Kluka (1:5).

Trpkú príchuť náskoku hostí HC Topoľčany zmiernil Schmidt, keď v rozmedzí niekoľkých minút úspešne strelil dva góly a ukončil zápas za stavu 3:5.

Tréner trnavského tímu Rudolf Macko: „Dnes rozhodla o výsledku prvá tretina, lebo sme začali veľmi ustráchane. Vieme, že Topoľčany majú svoju silu. Sú na treťom mieste v tabuľke. My sme spravili chyby v obrane, ktoré súper potrestal. Ožili sme až v druhej tretine, kedy sme zlepšili pohyb. Mali sme veľa šancí, ale nevedeli sme ich premeniť. Som rád, že sme to v tretej tretine „nezabalili,“ ale pokračovali sme v hre. Pred koncom sme dali pekné dva góly, čím sme výsledok trochu kozmeticky upravili. My máme teraz už trochu inú prioritu. Play off už pre nás neprináša reálnu nádej, preto sa musíme sústrediť na druhú časť. Chceme sa kvalitne pripraviť na play out.“

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Góly: 56., 60. Schmidt, 36. Szalay – 6., 50. Kluka, 13. Tomčák, 25. Tábi, 35. Pekarčík. Rozhodovali: Purgat – Šefčík, Junek, vylúčení: 5:1, navyše: Štepanovský (Trnava) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 125 divákov