Správy

Kedy otvorí Trnava školy? Mesto oznámilo možný termín návratu detí do lavíc

Žiaci v Trnave si ešte na otváranie škôl budú musieť počkať. Mesto sa obáva okamžitého nárastu mobility.

Ilustračný obrázok k článku Kedy otvorí Trnava školy? Mesto oznámilo možný termín návratu detí do lavíc
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava zostávajú aj napriek zlepšeniu pandemickej situácie od pondelka 22. marca v obmedzenej prevádzke.

Otvorené budú podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej naďalej len pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre alebo s nevyhnutným výkonom práce na pracovisku.

Mesto je opatrné

„Materské školy a 1. stupeň základných škôl v Trnave navštevuje zhruba 4 300 detí a ich otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Navyše, nie je to proces, ktorý sa dá zrealizovať zo dňa na deň. Je potrebný prieskum medzi rodičmi, vyhodnotenie záujmu, zabezpečenie dostatočného počtu zamestnancov na spustenie prezenčnej formy výučby, zrušenie dištančného vzdelávania, zabezpečenie stravy, dôkladná dezinfekcia priestorov školy, ktoré sa doteraz nevyužívali a mnoho ďalších vecí,“ vysvetlil rozhodnutie vedúci odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave Michal Špernoga.

Termín otvorenia

Samospráva pozorne sleduje vývoj epidemiologickej situácie a všetky kroky pravidelne konzultuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave. Prioritou je ochrana zdravia a životov obyvateľov.

„Ak sa situácia výrazne nezhorší a nezmenia sa nariadenia zo strany hlavného hygienika alebo štátnych orgánov, bude prevádzka materských škôl a 1. stupňa základných škôl obnovená v stredu 7. apríla,“ doplnil Špernoga.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM