Správy

Knižnice v kraji SPOJÍ nový informačný systém: Novinku dostane aj tá trnavská

Všetky štyri knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) získajú nový knižničný informačný systém.

Ilustračný obrázok k článku Knižnice v kraji SPOJÍ nový informačný systém: Novinku dostane aj tá trnavská
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Celková investícia je viac ako 50-tisíc eur, pričom je súčasťou projektu zameraného na využívanie smart riešení. Informoval o tom odbor komunikácie TTSK.

Lepšia orientácia

Jednotný knižničný systém prinesie lepšiu orientáciu vo vyhľadávaní kníh pre čitateľov, a najmä knihovníkov. „Umožní prístup do databázy elektronických kníh a ich vypožičiavanie. Prehľadnejšou sa okrem výpožičiek stane aj katalogizácia alebo akvizícia nových publikácií. Naplnia sa tým najnovšie štandardy, ktoré sú kladené na moderné knižnice,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Nový informačný systém získajú Galantská knižnica v Galante, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici a Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede. Do ostrej prevádzky sa systém začlení do konca roka.

Prečítajte si tiež

Kniha z inej knižnice

Čitatelia si budú môcť prostredníctvom elektronického katalógu nájsť dielo, ktoré sa nachádza v inej knižnici zapojenej do systému, a dostať sa k nemu prostredníctvom medziknižničnej výpožičnej služby. Zjednoduší sa aj evidencia podujatí alebo práca s periodickými dokumentmi.

„Nový systém umožní knižniciam nielen držať krok s možnosťami, ktoré technologický a elektronický svet prináša, ale predovšetkým zlepší služby pre čitateľov a zvýši sa kvalita a efektívnosť práce zamestnancov,“ doplnil riaditeľ Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave Pavol Tomašovič.

Samospráva zabezpečila nový knižničný informačný systém v rámci projektu Smart región TTSK, ktorý je spolufinancovaný z eurofondov v rámci operačného programu Efektívna verejná správa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM