BTW Samospráva

Koronavírus: Mesto zatvára úrad aj radnicu

Vybaviť svoje záležitosti môžete telefonicky alebo emailom.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Mesto zatvára úrad aj radnicu
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Trnava pridáva ďalšie preventívne opatrenie na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Mestský úrad v Trnave bude pre verejnosť od piatku 13. marca uzavretý. Vybaviť svoje záležitosti bude možné telefonicky alebo emailom. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.

„Mestský úrad na Trhovej ulici a radnica na Hlavnej budú pre verejnosť uzavreté vrátane klientskeho centra, podateľne, pokladnice a ohlasovne pobytov. Matrika bude otvorená každú stredu od 9.00 h do 11.30 h a od 12.30 h do 15.00 h,“ uviedlo mesto.

V online režime

Trnavčania sa podľa radnice nemusia obávať, že nevybavia svoje súrne záležitosti a zmeškajú prípadné termíny alebo platby. Zamestnanci mestského úradu naďalej pracujú v normálnom režime a služby občanom budú poskytovať prostredníctvom emailov aj telefonického kontaktu.

„Cieľom tohto opatrenia mestskej samosprávy je znížiť riziko šírenia koronavírusu v priestoroch, kde sa zvyčajne zhromažďuje alebo vystrieda väčší počet návštevníkov,“ uviedol primátor Peter Bročka.

Úhrady poplatkov môžu občania poukázať bezhotovostným prevodom na účet mesta. Ak nie je konkrétne číslo účtu uvedené v rozhodnutí, výzve alebo inom dokumente mesta, ktorý im bol doručený, môžu použiť ktorýkoľvek z účtov mesta s uvedením svojho variabilného symbolu.

Prevencia nadovšetko

„V Trnave do tejto chvíle neevidujeme potvrdený prípad ochorenia COVID-19, napriek tomu však podnikáme všetky potrebné kroky a preventívne opatrenia. Rozhodne nie je dôvod na paniku, treba sa však správať zodpovedne a byť pripravení na prípadné komplikácie,“ doplnil primátor.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM