han Hokej Šport

Koronavírus naplno prepukol v Skalici: Nakazených je 27 hráčov a celé mesto na nohách!

Testy na koronavírus odhalili v hokejovom klube HK iClinic Skalica 27 pozitívnych prípadov medzi hráčmi.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus naplno prepukol v Skalici: Nakazených je 27 hráčov a celé mesto na nohách!
Zdroj: Facebook.com/HK Skalica

Nakazení sú aj hokejisti A-tímu, ktorý účinkuje v druhej najvyššej súťaži – Slovenskej hokejovej lige (SHL). Ďalší skalickí hráči ešte na výsledky testov čakajú. Vo štvrtok to uviedla hlavná spravodajská relácia Rádia Slovensko Rádiožurnál.

Zrušili zápas

O pozitívnych testoch na COVID-19 informoval v stredu hráčov i správnu radu HK iClinic Skalica konateľ klubu Miroslav Lipovský. Pre nákazu v domácej šatni sa už v utorok nemohol uskutočniť zápas B-skupiny Tipsport Kaufland Cupu medzi Skalicou a Nitrou, direktoriát neskôr skontumoval duel 5:0 v prospech hostí. Situáciou v hokejovom klube sa zaoberal vo štvrtok aj krízový štáb mesta Skalica, ktorý prijal preventívne opatrenia.

„Všetci hráči sú doma v karanténe, päť dní po styku s posledným človekom pôjdu na testy. Momentálne dohľadávame kontakty, ktorých je veľa. Ide o hokejistov v ‚áčku‘, je to nepríjemná situácia,“ citovala relácia primátorku mesta Annu Miernu.

Naozaj to bola sanitácia?

Skalický klub už v utorok oznámil, že vzhľadom na potrebu dodržiavania hygienických opatrení prebieha vo všetkých priestoroch tamošieho zimného štadióna sanitácia. Preventívne opatrenia sa dotkli aj žiakov skalických základných škôl venujúcich sa hokeju.

Rieši to aj mesto

„V prípade hokejového mužstva ide o uzavretú skupinu a žiaci základných škôl, ktorí sa venujú hokeju, zostávajú z preventívnych dôvodov doma. Vedenie mesta je v kontakte s Úradom verejného zdravotníctva SR, situáciu intenzívne sledujeme a v prípade potreby sme pripravení prijať ďalšie opatrenia. Pristupujeme k dezinfekcii celého zimného štadióna,“ uviedla Mierna v stanovisku na webovej stránke mesta Skalica a Facebooku.

‼️‼️‼️ Dnes ráno zasadal krízový štáb mesta Skalica. Mesto postupuje podľa pokynov RÚVZ Senica. V prípade, že ste došli do styku s osobou pozitívnou na ochorenie Covid-19 odporúča sa testovať až po 5.dni od posledného stretnutia s nakazeným. ‼️‼️‼️ K situácii sa vyjadrila primátorka mesta Skalica, Anna Mierna a epidemiologička, pani doktorka Katarína Naďová.

Posted by Mesto Skalica - oficiálna stránka on Thursday, September 17, 2020

Hokejové stretnutie Tipsport Kaufland super cupu medzi HK iClinic Skalica a HK Nitra, ktoré sa malo konať 15.9.2020 o...

Posted by HK Skalica on Monday, September 14, 2020
Posted by HK Skalica on Thursday, August 27, 2020
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM