Správy

Križovatku D1 a R1 pri Trnave čaká veľká OBNOVA: Práce prinesú obmedzenia

O pár týždňov sa začne veľká dopravná operácia v mieste križovania diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1. Premostenie na križovatke autostrád čaká komplexná oprava.

Ilustračný obrázok k článku Križovatku D1 a R1 pri Trnave čaká veľká OBNOVA: Práce prinesú obmedzenia
3
Galéria

Čiastočné obmedzenia dopravy si vyžiada v blízkej dobe komplexná oprava mosta v križovatke diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1 pri Trnave, ktorú chce Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začať v marci. Po 42 rokoch je nevyhnutná pre ďalšie dlhodobé a bezproblémové využívanie mosta, o presnom termíne začatia prác bude včas informovať, uviedla NDS.

„Opravy budú prebiehať sedem dní v týždni, počas denných aj nočných hodín. NDS motoristov žiada o trpezlivosť, ohľaduplnosť a zvýšenú opatrnosť na danom úseku,“ informovala NDS. Oprava mosta patrí k najväčším projektom spoločnosti v roku 2024. V rámci nej budú demontované zvodidlá a zábradlia, odstránená vozovka, rímsy, vyrovnávací betón spolu s izoláciou a mostné závery. Na očistenú nosnú konštrukciu sa položí izolácia, mostné závery, odvodňovače, kompletne nová vozovka, nové rímsy, nové zvodidlá a mostné zábradlie.

Prečítajte si tiež

Obmedzenia v doprave

„Práce sú rozvrhnuté tak, aby sa obmedzenia dopravy znížili na minimum. Budú prebiehať postupne, aby sa doprava na moste zachovala v maximálnej možnej miere,“ doplnil podpredseda predstavenstva a riaditeľ prevádzkového úseku NDS Rastislav Droppa.

V prvom kroku budú pracovať na ľavej strane mostného objektu, v smere z Nitry do Trnavy. Doprava ostane zachovaná v dvoch jazdných pruhoch pri stredovej rímse. Pre opravu sa však uzavrie pripojenie z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava. Doprava z D1 do Trnavy bude presmerovaná po R1 smer Nitra. Na križovatke Vlčkovce sa začne vyznačená obchádzková trasa, ktorá navedie vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy. Pre nákladné vozidlá v smere Bratislava – Trnava sa obchádzková trasa začne v križovatke Senec, východ a povedie po ceste I/61 na smer Trnava.

Druhá etapa

Počas druhej etapy opráv ľavej strany mosta sa práce sústredia na vnútornú časť ľavého mosta. Motoristom tak budú k dispozícii dva už opravené jazdné pruhy na vonkajšej časti. Zachované ostane aj odbočenie z R1 na D1 v smere Nitra – Bratislava. Uzavreté však bude pripojenie z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava.

Doprava bude vedená po pôvodnej obchádzkovej trase cez križovatku Vlčkovce. Pre nákladné vozidlá v smere Bratislava – Trnava obchádzka zostane naďalej riešená cez križovatku Senec, východ. Prioritou NDS je dokončiť práce v najskoršom možnom termíne.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM