Júlia Vargová Správy Samospráva

Mesto chystá zmeny: Z letných terás by mohla znieť aj reprodukovaná hudba

Mesto Trnava zverejnilo návrh všeobecne záväzného nariadenia. Chystá časovú úpravu hudby na letných terasách. Po novom by z nich mohla znieť aj reprodukovaná hudba.

Ilustračný obrázok k článku Mesto chystá zmeny: Z letných terás by mohla znieť aj reprodukovaná hudba
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Na exteriérových sedeniach je v súčasnosti zakázané používanie reprodukovanej hudby, čo sa však nevzťahuje na živú hudbu.

To by malo byť novým návrhom VZN nahradené zákazom verejnej produkcie hudby v čase po 22:00 v mesiacoch október až apríl a v čase po 23:00 v mesiacoch máj až september.

Verejnou produkciou hudby sa podľa platného VZN č. 511 rozumie živá hudba, alebo: „hudba reprodukovaná technickým zariadením určená najmä pre verejné kultúrne podujatia, tanečné zábavy, diskotéky a iné akcie v oblasti spoločenskej zábavy, vrátane karaoke, koncertné vystúpenia hudobnej skupiny, živá hudba na počúvanie, spev a podobne.“

Zelenú by tak na letných terasách mohla dostať aj reprodukovaná hud­ba.

Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) č. 511 o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mesta Trnava doteraz ustanovovalo len čas prevádzkovania.

A to od 08:00 do 24:00 v mesiacoch október až apríl a od 08:00 do 01:00 v mesiacoch máj až september pre exteriérové sedenia zriaďované a prevádzkované na území mesta Trnava.

„Z aplikačnej praxe vyplynula potreba zadefinovania času zákazu používania verejnej produkcie hudby v priestoroch exteriérových sedení, nakoľko uvedené v doterajšom znení VZN absentuje,“ uvádza mesto v dôvodovej správe návrhu VZN.

O návrhu všeobecne záväzného nariadenia budú poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave hlasovať na svojom októbrovom zasadnutí.

Verejnosť ho môže pripomienkovať do 10. októbra 2019. V prípade schválenia nadobudne účinnosť dňom 15. novembra 2019.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie