Monika Hanigovská Hokej

Michalovce potrápili Gladiátorov: hokejistom Trnavy nestačili sily

Gladiátorom sa na ľadovej ploche opäť nedarilo. HK Dukla Ingema Michalovce zdolal HK Gladiators Trnava vysoko 9:3.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce potrápili Gladiátorov: hokejistom Trnavy nestačili sily

Zápas priniesol bohatú nádielku gólov. Tešiť z nich sa však mohli častejšie domáci Michalovčania. Prvú tretinu otvoril za Michalovce Róth 1:0, pričom v tejto dominantnej jazde pokračoval Chalupa (2:0) a Giľák (3:0).

V dvanástej minúte sa Trnava dočkala prvého gólu v bránke súpera, keď strela od Mrava skončila v michalovskej bránke (3:1). Prvú tretinu však zakončil v závere hry Banovský za stavu 4:1.

Druhú tretinu otvoril úspešne Safaraleyev a Michalovce viedli 5:1. Tento náskok pred Trnavou zvýšil Mašlonka na 6:1, pričom Burian si nachystal odvetu, ktorá pristála v michalovskej bránke (6:2).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Vrece s gólmi sa nezatvorilo ani počas tretej tretiny. V úvode zápasu Cúttova strela úspešne pristála v trnavskej bránke (7:2), na čo reagoval strelou gladiátor Hrbáčik, 7:3. Domáci po trnavskej strele opäť úradovali, keď sa strelecky presadil Chalupa (8:3) a Giľák (9:3).

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Gladiators Trnava 9:3 (4:1, 2:1, 3:1)

Góly: 2. Róth, 4. a 53. Chalupa, 8. a 53. Giľák, 17. Banovský, 22. Safaraleev, 24. Mašlonka, 48. Cútt – 13. Mrava, 32. Burian, 48. Klema. Rozhodovali: Korba – Riš, Janiga, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše: 56. Giľák (Michalovce) za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 884 divákov.