Dominika Handzušová Futbal

Modranka prehrala na Pasienkoch: Jediný gól v nadstavenom čase, ale stál za to!

Predposledný trnavský zástupca v druhom kole Slovnaft Cupu neuspel. Modranka podľahla Slovanu Bratislava 1:5.

Ilustračný obrázok k článku Modranka prehrala na Pasienkoch: Jediný gól v nadstavenom čase, ale stál za to!

Mala to byť veľká sláva v mestskej časti Trnavy, napokon sa však duel musel odohrať na bratislavských Pasienkoch. 320 divákov potleskom odmenilo pekný gól Modranky v nadstavenom čase.

Pokazené čisté konto

V prvom polčase to bol skôr priemerný futbal. Tvoril viac Slovan, ale ani hráči Modranky nezaostávali a vypracovali si niekoľko šancí. Žiadnu z nich však nedokázali pretaviť na gól. V druhom polčase mal oveľa viac práce modranský brankár Píš. Bratislavčania pridali tretí a neskôr dva zlepené góly.

Za stavu 5:0 tempo upadlo a iniciatívu sa snažila prebrať Modranka. Slovan napriek tomu kontroloval hru. Zápas sa už chýlil ku koncu, hráči Modranky ale stále mali chuť niečo ukázať. Peter Jakubička bombou z približne 25 metrov zmaril čisté konto Polačkovi. Vyslúžil si tak obdiv prítomných divákov.

V hre už len Spartak

V Slovnaft Cupe tak ostal spomedzi tímov trnavského okresu len ten najväčší – FC Spartak Trnava. 23. septembra ho čaká tretie kolo v Tepličke nad Váhom, obci pri Žiline. Klub sa na ohnivých fanúšikov už pripravuje. O bezpečnosti sa radí s MŠK Žilina, ktorý má s organizáciou väčších podujatí s účasťou hosťujúcich fanklubov už skúsenosti.

FO ŠK Modranka – ŠK Slovan Bratislava futbal 1:5 (0:2)

Góly: 90.+ Jakubička – 15. Štefánik, 24. a 58. Mészáros, 69. Žofčák, 70. Jakúbek.
Rozhodoval: Je­žík.

Modranka: Píš – Rakický, Jakubička, J. Sekera, Boskovič, Hrubý (46. Nižňan), Stanovič (46. Gregúrek), Jakáb, Dobiš, Habán (81. M. Šuran), R. Sekera.

Slovan: Polaček – Kubík, Grendel (52. Jakúbek), Halenár (46. Žofčák), Mészáros, Jablonský, Gorosito, Štefánik, Kolčák, Vrablec, Peltier (46. Fořt).