Júlia Vargová Rôzne Správy

Na Sibírskej pribúda zeleň: Výsadba stromov je v plnom prúde

O vysadení lesoparku v danej lokalite sa hovorí už dlho. Končene je vidieť výsledky.

Zdroj: Dnes24.sk

Prvé hlasy o potrebe vysadenia lesoparku sa ozývali už pri budovaní severovýchodného obchvatu. Izolačný pás zelene by mal miestnym spríjemniť bývanie. „Na Sibírskej ulici prebieha výsadba, ako náhrada za výrub pri výstavbe City Park, kde sa väčšia časť náhradnej výsadby nezmestila,“ informoval Pavol Tomašovič, hovorca Mesta Trnava.

„Výsadba v počte 158 stromov vytvorí prostredie izolačnej zelene pre zlepšenie klimatických pomerov v danom prostredí,“ uvádza Tomašovič.

Výsadba je rôznorodá, zasadené stromy sú už vyrastené. „Druhovo je výsadba zložená z javorov, líp a platanov," ozrejmuje hovorca Pavol Tomašovič. Práve platany dokážu účinne akumulovať pevné častice (napr. tzv. PM10) z emisií, čo je veľkou výhodou práve v lokalite medzi obchvatom a rodinnými domami na Sibírskej.

Územie bolo vyhradené pre zeleň už dlhšiu dobu. „Výsadba je realizovaná investorom, na základe odporúčania Odboru územného rozvoja a koncepcií,“ informuje hovorca. „Náhradnú výsadbu realizuje spoločnosť TM real, spol. s r.o. v súlade s Územným plánom mesta Trnava,“ dodáva.

Foto: ilustračné

Výsadba stromov na Sibírskej ulici
9
Galéria
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM