Milan Hanzel Správy

Nakazených na COVID-19 opäť zistili aj v Trnave: Koľkých lapil ten "otravný" vírus?

Je to ako na hojdačke. Počet pozitívne testovaných pacientov na COVID-19 je v Trnave každým dňom iný. Najprv klesne, potom stúpne a naopak. A čo včerajšok?

Ilustračný obrázok k článku Nakazených na COVID-19 opäť zistili aj v Trnave: Koľkých lapil ten "otravný" vírus?
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Na Slovensku v nedeľu (20. 9.) pribudlo 79 nakazených novým koronavírusom. Ich celkový počet tak stúpol na 6756. Laboratóriá otestovali 1952 vzoriek. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke.

Okres po okrese

Pozitívny výsledok testov mali podľa ministerstva zdravotníctva ľudia vyšetrení v okresoch Bratislava (19), Trenčín (10), Dunajská Streda (6), Prievidza (5), Senec (5), Trnava (4), Galanta (3), Hlohovec (3), Ilava (3), Košice (3), Ružomberok (2), Stará Ľubovňa (2) a Topoľčany (2). Po jednom prípade v okresoch Čadca, Humenné, Malacky, Námestovo, Nové Zámky, Partizánske, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Skalica, Svidník a Šaľa.

Keď zrátame všetky okresy v Trnavskom kraji, tak počet nových prípadov sa vyšplhal na číslo 17.

„Je medzi nimi 47 žien a 32 mužov, sú vo veku od 16 do 86 rokov,“ spresnil rezort zdravotníctva.

Ďalšie čísla

V nemocniciach je hospitalizovaných 121 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 92 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je deväť osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje deväť pacientov.

Aktívnych prípadov ochorenia COVID-19 je na Slovensku aktuálne 3 146. Celkovo sa z ochorenia už zotavilo 3 571 pacientov. Od začiatku vypuknutia pandémie sa na Slovensku doteraz urobilo 414.200 labora­tórnych testov.

FOTO: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: trnava.dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie