Futbal

Futbalisti Spartaka Trnava sa prebojovali do semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2018/2019. Zverenci trénera Michala Ščasného po bezgólovej remíze v riadnom hracom čase zdolali FC Košice 4:3 v jedenástkovom rozstrele. Rozhodol Fabian Miesenböck.

Ilustračný obrázok k článku Nečakaná dráma v Slovnaft Cup-e: Spartak zdolal treťoligové Košice až v rozstrele
7

Úvod zápasu vyplnený „oťukávaním“ prerušila šanca Markoského, ktorý však v 8. minúte nepotrestal chybu v obrane domácich. Košičania sa postupne osmeľovali, viackrát pohrozili brankárovi Rusovovi, ale ten si poradil aj s nebezpečným pokusom Kisa. Skóre mohol v 51. minúte otvoriť Grendel, ale z jedenástky prestrelil košickú bránku. V 78. minúte sa domáhali pokutového kopu aj domáci hráči, po Karašovej akcii a zákroku brankára Rusova však rozhodca nechal pokračovať v hre.

Domácich nabudilo vylúčenie Tavaresa v 84. minúte, ale z krátkej prevahy nič nevyťažili. Súboj treťoligistu s úradujúcim slovenským majstrom napokon vygradoval v penaltovom rozstrele. Po prvej pätici strelcov na oboch stranách bolo skóre 3:3. Potom však zaváhal domáci Kis, naopak, Miesenböck mal pevné nervy a poslal Spartak do semifinále.

FC Košice – FC Spartak Trnava 0:0, 3:4 v rozstrele z 11 m

Rozhodoval: Smolák, ŽK: Vancák, Dobias – Miesenböck, Sloboda, Yilmaz, ČK: 84. Tavares (Spartak)

FC Košice: Pulen – Urban, Dobias, Pavúk, Trebuňák – Kis, Vancák, Karaš, Ristovski – Radovanovič (68. Višnevskij), Gáll (71. Rizie)

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Janečka, Abena, Čonka – Grendel, Miesenböck, Sloboda, Markoski (90.+ Pekár) – Depetris (74. Tavares), Y­ilmaz

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Miroslav Sovič, tréner FC Košice: „Gratulujem súperovi k postupu. Vždy som bol víťazný typ a keď som po zápase videl sklonené hlavy a smutné tváre hráčov, tak som smutný aj ja. Chlapcom však ďakujem za vynikajúci výkon. Nemáme sa dnes za čo hanbiť. Šťastie v jedenástkovom rozstrele sme si už asi vybrali v zápase v Hrabušiciach.“

Michal Ščasný, tréner FC Spartak Trnava: „Som šťastný, že sme postúpili. Splnili sme si tým svoju povinnosť. Košice však boli ťažký súper. Vôbec sme nepozerali na to, že je to tretia liga, pretože kvalitou to nie je treťoligový tím. Očakávali sme ťažký zápas a to sa aj potvrdilo.“