Júlia Vargová Futbal Šport

Spartak zlyhal: Dôležitý zápas so Sereďou úradujúci majstri prehrali, FOTO

Fanúšikovia vytvorili na Myjave domácu atmosféru. Trnavským futbalistom však zápas so Sereďou nevyšiel.

Ilustračný obrázok k článku Spartak zlyhal: Dôležitý zápas so Sereďou úradujúci majstri prehrali, FOTO
9

Futbalisti ŠKF iClinic Sereď postúpili do nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige 2018/2019. V priamom súboji vyhrali v sobotu nad FC Spartak Trnava 3:1, úradujúci majster sa predstaví iba v skupine o záchranu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Trnavčania boli od úvodu aktívnejší, dopredu ich hnalo množstvo fanúšikov, ktorí im vytvorili v Myjave domáce prostredie. Ani jedno mužstvo si však v priebehu prvého polčasu gólovú šancu nevypracovalo. Bránku Serede ohrozil dvoma strelami kapitán Trnavy Grendel, na opačnej strane to bol Morong, gól však nepadol.

Po desiatich minútach druhého dejstva sa do vedenia dostali hráči úradujúceho majstra, keď Grendel z priameho kopu prekonal Penksu. O päť minút mohol vyrovnať Morong, jeho strela opečiatkovala iba brvno Rusovovej bránky. Sereď dala gól v 70. minúte, keď sa presadil Sus. V 78. minúte ešte zachránil Trnavu jej brankár po hlavičke Michalíka, o chvíľu však už nestačil na zakončenie Hučka, ktorý poslal Sereď do vedenia. V nadstavenom čase si strelil vlastný gól Trnavčan Čonka a nováčik súťaže si víťazstvom 3:1 zabezpečil účasť medzi najlepšími šiestimi tímami sezóny Fortuna ligy.

ŠKF iClinic Sereď – FC Spartak Trnava 3:1 (0:0)

Góly: 70. Sus, 79. Hučko, 90.+1 Čonka (vlastný) – 55. Grendel, Rozhodovali: Sedlák – Hancko, Ferenc, ŽK: Baez, Ivan, Špehar, Hučko – Lovat, Grendel, Čonka, 2543 divákov.

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Sus, Ba (46. Špehar), Michalík, Hučko – Adekuoroye, Baez – Ivan, Menich, Morong (78. Mečiar) – Lačný (71. Kuzma)

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka – Janečka – Markoski (46. Lovat), Grendel, Ashiru (73. Tavares) – Yilmaz, Depetris