Júlia Vargová Rôzne Šport

Nové športovisko pre študentov: Gymnázium Angely Merici chce postaviť telocvičňu

Študenti Gymnázia Angely Merici by od budúceho roka mohli športovať v nových priestoroch. Mesto vydalo povolenie na stavbu novej telocvične.

Ilustračný obrázok k článku Nové športovisko pre študentov: Gymnázium Angely Merici chce postaviť telocvičňu
Zdroj: TASR

Nová telocvičňa by mala vyrásť v areáli Gymnázia Angely Merici na Hviezdoslavovej ulici. Stavebníkom je Rímska únia Rádu sv. Uršule, Komunikta uršulínok v Trnave.

Ako informuje radnica, dňa 22. augusta 2019 bolo na úradnej tabuli mesta Trnava vyvesené formou verejnej vyhlášky stavebné povolenie na novostavbu telocvične.

Gymnázium na svojej stránke vyzýva na predloženie ponúk. Prostredníctvom verejnej súťaže hľadá firmu, ktorá športovisko postaví. Predpokladaná hodnota zákazky je 170 000 eur bez DPH. Lehota na predkladanie ponúk je stanovená do 30. augusta.

Gymnázium špecifikuje budúcu telocvičňu ako jednopodlažnú stavbu. „Hala telocvične bude využívaná ako jeden celok prevažne na výučbu telesnej výchovy žiakov Gymnázia,“ uvádza v sprievodnej správe.

Škola plánovala začať stavať telocvičňu už v júli tohto roku, do prvej verejnej súťaže sa však nik neprihlásil. Ak by na druhýkrát všetko vyšlo tak, ako gymnázium plánuje, výstavba by mohla byť hotová ešte koncom tohto roka.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie