Klaudia Goncalves Iné športy Rôzne Šport Správy

Cyklojazda po Fraštáku: Jazdilo sa na bicykloch, korčuliach i kolobežkách, FOTO

Takmer stovka účastníkov vyvetrala svojich dvojkolesových tátošov na tradičnej Cyklojazde po Fraštáku. Tento rok podaktorí vymenili bicykle za kolobežky.

Ilustračný obrázok k článku Cyklojazda po Fraštáku: Jazdilo sa na bicykloch, korčuliach i kolobežkách, FOTO
12
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Zámerom podujatia Cyklojazda po Fraštáku je motivovať obyvateľov mesta k využívaniu nemotorových dopravných prostriedkov na každodenné dochádzanie do práce, aj na bežný pohyb po meste. Celoslovenská kampaň Do práce na bicykli, do ktorej sa zapája aj mesto Hlohovec, odštartuje tradične v mesiaci máj a budeme o nej čoskoro podrobnejšie informovať.

Cyklojazda po Fraštáku sa každoročne teší záujmu veľkých i malých cyklistov, tento rok sa pridali aj účastníci na kolobežkách.

Takmer stovka účastníkov odštartovala od cukrárne na pešej zóne a postupne za plnej premávky prešiel peletón celým mestom.

Trasa viedla z ulice M.R. Štefánika ďalej cez ulice Jesenského, Bernolákova, Nová štvrť, časť Peter, Dilongova až na Sihoť. Cieľ podujatia bol na kúpalisku pri Zámockej záhrade, kde na všetkých zúčastnených čakalo malé prekvapenie.

Aj keď sa chvíľami mračilo a s počasím to vyzeralo všelijako, nakoniec cyklojazdu nenarušil ani nečakaný dážď, ani nezvládnuteľný vietor a všetci zúčastnení si odniesli domov dobrý pocit, že urobili niečo prospešné pre svoje zdravie a pokochali sa mestom z trochu iného pohľadu.

Cyklojazda po Fraštáku: Jazdilo sa na bicykloch, korčuliach i kolobežkách, FOTO
12
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM