BTW Správy Samospráva

Ďalšia rana kultúre! Michalský jarmok v Hlohovci tento rok nebude

Hlohovec prerušil všetky prípravy na jarmok po medializovanej informácii, že vláda asi do konca roka nepovolí hromadné akcie nad 1000 ľudí .

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia rana kultúre! Michalský jarmok v Hlohovci tento rok nebude
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Na poslednom zasadnutí krízového štábu padlo definitívne rozhodnutie o zrušení príprav na tradičný Michalský jarmoku. Jarmok v Hlohovci tento rok nebude. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Za rozhodnutím odložiť 27. ročník tohto podujatia je podľa nej medializovaný predpoklad, že hromadné podujatia nad 1 000 účastníkov nebude možné z preventívnych dôvodov organizovať až do konca roka. „Pre organizátorov takýchto podujatí je to jasný signál. Reagoval aj Hlohovec a prerušil všetky prípravy na jarmok, ktoré začali už koncom januára,“ povedala hovorkyňa.

Prípravný tím od začiatku pracoval na novinkách a zmenách v organizácii jarmoku, predajcovia zasielali prihlášky so žiadosťami o pridelenie trhového miesta. Začínal sa rysovať už aj samotný program. „Rozsah a charakter takéhoto podujatia, ktoré ročne navštevujú tisícky ľudí, si vyžaduje dlhodobú, niekoľkomesačnú prípravu a neumožňuje nám vyčkávať ďalšie týždne. Aj preto sme sa rozhodli reagovať na zverejnené informácie a jarmok tento rok neorganizovať," uviedol prednosta mestského úradu Tomáš Borovský

Záleží nám na tom, aby všetci, ktorých sa konanie jarmoku týka, neboli naďalej v neistote. Mrzí nás to.

"Vzhľadom na to, že pre nás je prvoradá bezpečnosť a ochrana zdravia Hlohovčanov a návštevníkov jarmoku. Keďže vývoj pandémie koronavírusu a naň nadväzujúce opatrenia nevieme predpokladať, stavili sme na zodpovedný prístup. Veríme, že verejnosť príjme toto rozhodnutie s pochopením,“ dodal Borovský.

Organizáciu jarmokov v roku 2020 z rovnakých dôvodov zrušili aj iné slovenské mestá.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM