BTW Kultúra Správy

Legenda elektronickej hudby zahrá pod holým nebom

Spolu s Autumnist na akcii zahrajú Analogrunner a Laco Kulanga Revival

Ilustračný obrázok k článku Legenda elektronickej hudby zahrá pod holým nebom
Zdroj: www.tomaskusa.com

Oslava slobody a radosti zo života po všetkých karanténach, sociálnych izoláciách a celkovo neľahkom období, ktoré nám namixoval Covid-19. To je symbolika open air eventu, o ktorom denník Dnes24 informoval jeden z jeho vystupujúcich Matúš Bluem, známy aj ako Analogrunner.

Troj-koncert sa uskutoční v piešťanskom podniku Regal Terasa. Slovami Bluema: „Na mieste s jedným z najkrajších výhľadov v Meste snov“

Začiatok eventu je o 18:00 a bude trvať približne do 22:30. Vstup na akciu je bezplatný, uskutoční sa však iba v prípade priaznivého počasia.

AKTUALIZÁCIA:

Pôvodný termín 18. júla bol pre nepriaznivé počasie zrušený. O náhradnom termíne budeme informovať.

Vystupujúci

Autumnist je legenda elektronickej hudby a pôvodný projekt Vlada Ďurajku. V koncertnom prevedení je zmesou súčasného elektronického soundu, živých nástrojov, spevu a prepracovaných vizuálov vo videoprojekcií. Je namiešaným zvukovým drinkom ambientu s hip-hopom či breakbeatom, hi-tech postupy s lo-fi popom či bizarnej filmovej atmosféry s mimozemským folklórom.

„V Piešťanoch bude koncert obohatený o spev Niny Kohoutovej. Má mimoriadne pôsobivý hlasový prejav a na konte napríklad spoluprácu s Fallgrapp a vydanie vlastného singla Blue Sunray,“ prezradil Bluem.

Analogrunner je podľa vlastných slov piešťanský imigrant z Trnavy a autor najhranejšej skladby v Rádio FM za rok 2019. „DJ set je pripravený špeciálne pre tento event a unikátne miesto. Bude pozostávať zo zmesi elektronickej hudby, autorských skladieb aj remixov,“ doplnil.

Laco Kulanga revival je špeciálny projekt, za ktorým stojí Martin Tvrdý aka Bonus aka Bourek.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM