Erik Bojničan Samospráva

Nové nájomné byty na Železničnej v Hlohovci: Toľkoto žiadostí mesto dostalo

Radnica zverejnila najnovšie informácie ohľadom nájomných bytov na Železničnej. Aký je o ne záujem a aký bude ďalší postup mesta?

Ilustračný obrázok k článku Nové nájomné byty na Železničnej v Hlohovci: Toľkoto žiadostí mesto dostalo
12
Galéria
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informoval na februárovom mestskom zastupiteľstve primátor Miroslav Kollár, 28. februára mesto spravilo stop stav pre prvé kolo podávania žiadostí na nové nájomné byty na Železničnej v Hlohovci. Koľko žiadostí k danému dňu mesto prijalo?

76 žiadostí

„Celkovo bolo prijatých 76 žiadostí o nájom bytu na Železničnej ulici, pričom k dispozícii je spolu 60 bytov. Najväčší záujem bol o dvojizbové byty. Zaevidovaných bolo 31 žiadostí o jednoizbový byt, 36 žiadostí o dvojizbový byt a 9 žiadateľov malo záujem o trojizbový byt,“ informovala referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Komisia zdravotná, sociálna, bytová, vzdelávania a kultúry v stredu 9. marca 2017 na zasadnutí podľa informácií z mesta prerokovala návrh poradovníka na pridelenie nových nájomných bytov na Železničnej ulici. Navrhnuté poradie žiadateľov komisia podľa slov Hrinkovej Siebenstichovej predloží na schválenie mestskej rade a následne mestskému zastupiteľstvu, ktoré pridelí byty budúcim nájomníkom na rokovaní 23. marca 2017.

Zostavili poradovník

Žiadosti, ktoré priebežne prichádzali od januára, boli podľa mesta evidované a vyhodnocované na Referáte sociálnych služieb pre bytovú a nebytovú oblasť – Odbor spoločenských služieb. „Na základe úplných žiadostí o pridelenie nájomného bytu, doručených do 28. februára, príslušná komisia zostavila poradovník podľa dosiahnutého bodového ohodnotenia v súlade s jednotlivými kritériami stanovenými v príslušnom všeobecne záväzným nariadením,“ povedal ďalej Hrinková Siebenstichová.

Ako informovala radnica, komisia skontrolovala údaje v poradovníku a žrebovaním podľa dohodnutých pravidiel žrebovania určila poradie žiadateľov, u ktorých bol rovnaký počet bodov, pričom kontrolu nad priebehom žrebovania a spracovaním výsledkov vykonali všetci prítomní členovia.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

FOTO: Hlohovčania sa už čoskoro môžu tešiť na nové nájomné byty
12
Galéria
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM