BTW Krimi Správy

Z bytovky unikala neznáma štipľavá látka!

Únik neznámej dráždivej látky v pondelok večer nahlásil obyvateľ domu.

Ilustračný obrázok k článku Z bytovky unikala neznáma štipľavá látka!
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Výskyt neznámej dráždivej látky bol nahlásený v pondelok 14. júla podvečer v bytovom dome na Štefánikovej ulici v Senici. Informáciu potvrdila Mária Zaťková z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranárskeho zboru v Trnave.

Únik oznámil jeden z obyvateľov domu. „Zasahujúci príslušníci zo Senice a Trnavy prieskumom zistili, že v byte na ôsmom poschodí je cítiť neznámy štipľavý zápach. Uskutočnili kontrolné merania analyzátormi látok v ovzduší, ako aj odbery vzoriek, ktoré budú analyzované v kontrolnom chemickom laboratóriu,“ uviedla Zaťková.

Hasiči vykonali aj kontrolné merania na prítomnosť zemného plynu, ktoré sa nepotvrdil. Záchranári preventívne nariadili evakuáciu štyroch bytových jednotiek. „Mesto pripravilo náhradné ubytovanie, ktoré využila jedna osoba v seniorskom veku. S presťahovaním jej pomohli príslušníci mestskej polície, ostatní sa situáciu rozhodli vyriešiť pomocou rodiny a známych,“ uviedol primátor mesta Senica Martin Džačovský.

Situácia v bytovom dome je pod kontrolou, žiadne osoby neboli zranené a čaká sa na výsledky rozborov odobratých vzoriek.

Použitá titulná fotografia je ilustračná.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM