Rôzne

Opoj je v kurze: V obci za päť rokov pribudli štyri stovky obyvateľov

V Opoji sa dobre býva. Obec pri Trnave má v súčasnosti 1200 obyvateľov. Za posledných päť rokov ich pritom pribudlo 400.

Ilustračný obrázok k článku Opoj je v kurze: V obci za päť rokov pribudli štyri stovky obyvateľov
11
Galéria

Podľa starostu Petra Bartoviča ide zväčša o ľudí, ktorí sa v obci usadili pre jej mimoriadne výhodnú polohu medzi Trnavou a Bratislavou. Tam chodia za prácou a zväčša vozia aj svoje deti do škôlok a škôl.

Investíciou z posledného obdobia v Opoji je obnova priestranstva pred miestnym cintorínom a výstavba jeho plota, dobudovanie 100 LED bodov verejného osvetlenia.

V blízkej dobe by v obci chceli dobudovať na hlavnom ťahu novú autobusovú zastávku.

Na stole v starostovskej kancelárii má Bartovič zámer investora rozšíriť areál bývalého družstva o ďalšiu, v poradí tretiu ubytovňu pre zahraničných zamestnancov, k nej ponúka stavebník vybudovanie moderného fitparku pre obec.

Starosta je myšlienke naklonený, s cudzincami zatiaľ problém nemajú, menej však, ako uviedol, sa zámer zatiaľ pozdáva opojským poslancom.

Chcel by tiež presťahovať do bývalej nepoužívanej budovy školy obecný úrad. Má na to pádny dôvod – úrad sa nachádza na poschodí kultúrneho domu a starší a chorí ľudia majú problém vyjsť hore schodmi, keď niečo potrebujú vybaviť.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Opoj
11
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie