PARÁDNY víkend v podaní klubov z TRNAVY! Naložili Seredi a dobyli Spiš!

Mikulášsky víkend patril Trnave! Postarali sa o to futbalisti Spartaka Trnava so svojimi hokejovými kolegami HK Gladiators Trnava. Obidva tímy totiž zvíťazili.

Ilustračný obrázok k článku PARÁDNY víkend v podaní klubov z TRNAVY! Naložili Seredi a dobyli Spiš!
Zdroj: Facebook.com/FC Spartak Trnava , Facebook.com/HK Gladiators Trnava

Ako prví úradovali v sobotu futbalisti, ktorí si odskočili do neďalekej Serede, aby odohrali zápas 16. kola Fortuna ligy.

Nadeľovali u suseda

Keďže bolo ešte pred Mikulášom, aj tak sa Spartakovci zachovali. Nadelili súperovi, akurát s tým rozdielom, že z gólov sa tešili oni. Nakoniec z toho bol debakel v podobe výsledku 6:2. No, a streliť toľko gólov sa Trnave v najvyššej súťaži podarilo naposledy v marci 2010, keď vyhrali nad Dunajskou Stredou 7:0.

„Z našej strany to bol vynikajúci prvý polčas. Hrali sme efektívne a využili sme šance. Vyšlo nám v podstate všetko, čo sme si predsavzali,“ priznal kouč Trnavy Norbert Hrnčár, tréner Spartaka.

Fotky z tohto zápasu nájdete TU.

ŠKF Sereď – FC Spartak Trnava 2:6 (0:4)

Góly: 75., 89. Pankaričan – 5., 45.+ Saymon, 10. Adekuoroye (vlastný), 43. Michalík (vlastný), 69. Yusuf, 88. Pačinda. Rozhodovali: Prešinský – Somoláni, Borsányi, ŽK: Adekuoroye, Michalík – Tumma, Kóša, ČK: 45.+ Adekuoroye – 75. Tuma obaja po druhej ŽK Sereď: Yakubu – Mečiar (30. Slaninka), Ba, Michalík (79. Jarovič), Morong – Adekuoroye, Tatranský (30. Potoma) – Iván, Šumský (46. Pankaričan), Bušnja – Jureškin (46. Duranski) Spartak: Rusov – Miković (61. Tsaousis), Tumma, Grič (80. Mihal), Turňa – Savvidis (61. Kóša) – Saymon (76. Jónsson), Kolesár, Bukata, Yao (76. Pačinda) – Yusuf

Obrat gladiátorov

V nedeľňajšom zápase 9. kola druhej najvyššej hokejovej ligy sa podarilo Trnavčanom otočiť duel v poslednej tretine a z horúceho spišského ľadu odchádzali z triumfom 5:3.

HK Spišská Nová Ves – HK Gladiators Trnava 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Góly: 11. Hvila (Tyczynskí), 15. Černý (Fabián, Jakúbek), 37. Černý (Hančák) – 4. Jaša (Klema), 24. Kamenicky (Antonov), 42. Schmidt (Antonov), 54. Kohút (Gánz), 59. Kohút (Kukumberg). Rozhodovali: Korba, Kalina – Ščurka, Kovalčík, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.