Správy

Policajt HRDINOM: Susedom sa začal DUSIŤ synček, v sekunde mu ZACHRÁNIL život!

Vystrašený otec zabúchal na dvere susedovho bytu. Dusil sa mu totiž iba dvojročný syn.

Ilustračný obrázok k článku Policajt HRDINOM: Susedom sa začal DUSIŤ synček, v sekunde mu ZACHRÁNIL život!
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Nepredstaviteľné chvíle hrôzy prežívali rodičia, ktorým sa podvečer začal dusiť ich dvojročný syn. „O pomoc požiadali nášho kolegu, diaľničného policajta – npor. Jaroslava M., ktorý neváhal a hneď konal. Jeho rýchla a správna reakcia mu zachránila život,“ informuje trnavská krajská polícia.

Rado, otec malého chlapčeka, poslal polícii ďakovný list, v ktorom opísal dramatický zážitok.

„V piatok 19.5.2023 vo večerných hodinách počula moja manželka cez detskú pestúnku ako náš synček začal zle dýchať, a išla ho hneď pozrieť. Ako prišla do spálne, kde spinkal, zistila, že nedýcha a začína modrieť. V sekunde som utekal zaklopať oproti susedovi. Viem, že je policajt a to bolo prvé, čo mi napadlo, kým manželka sa snažila oživovať synčeka,“ opisuje Rado.

Sused policajt otvoril dvere. Zo zúfalého otca iba vypadla prosba o pomoc: „Samko nedýcha!“ Policajt neváhal a v sekunde začal utekať do izby s malým chlapčekom.

Hrdinský zákrok

„Následne vzal synčeka, ktorého držala manželka. Synček bol v kŕči, začal mu otvárať ústa, keďže nedýchal a začal oživovať. Uviedol, že sa synčekovi nedajú otvoriť ústa z dôvodu, že má zatnuté zuby a že hneď treba volať 112,“ pokračuje otec.

Napokon sa statočnému policajtovi podarilo otvoriť chlapčekovi ústa, vopchať mu do nich prst na uvoľnenie dýchacích ciest. Malý bojovník okamžite vyvracal uviaznutú potravu.

„Po vyvracaní uviaznutej potravy synček začal dýchať a začal mať prirodzenú farbu. Celý čas manželka mala na telefóne 112. Sused dal synčeka do stabilizovanej polohy a bol celý čas pri ňom, do príchodu záchranárov. Záchranári si synčeka od suseda prevzali a povedali, že sused odviedol kus výbornej práce a zachránil ho. Synček je úplne v poriadku,“ dodal otec Robo a dodáva slová neopísateľnej vďaky: „Touto cestou chceme ešte raz poďakovať nášmu susedovi p. Jaroslavovi M., ktorý pracuje na Diaľničnom oddelení v Trnave. Je to pravý profesionál. Som veľmi rád, že sú medzi nami ľudia, ktorí vedia hneď reagovať v situácii, keď ide o život. Nejde opísať akí sme šťastní, že v piatok večer otvoril a zachránil život nášmu synčekovi.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

➡️MALÝ SYNČEK SA IM DOMA DUSIL A MODRAL: SUSED, POLICAJT MU V ČASE VOĽNA V SEKUNDE ZACHRÁNIL ŽIVOT👍👍 Chvíle hrôzy...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Thursday, May 25, 2023
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM